fbpx

Читайте договір. Там усе прописано

Тема сьогоднішньої добірки під рубрикою «Інтерв’ю бере читач» стосується співпраці об’єднань співвласників багатоквартирних будинків з електропостачальниками. Ось найпоширеніші запитання, з якими до редакції звертаються голови правлінь ОСББ.

Чи повинні ОСББ проводити передоплату за електроенергію?

– Форму, порядок і терміни оплати за спожиту електричну енергію,– пояснює директор ТОВ «РОЕК» Сергій Безсмертний,– визначають Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені постановою НКРЕКП № 312 від 14 березня 2018 року.

Згідно з пунктом 4.7 цих правил оплату здійснює споживач, виходячи з умов відповідного договору про постачання електричної енергії. Вона може бути, зокрема, у формі планових платежів, попередньої оплати чи оплати за фактично відпущену електричну енергію відповідно до даних комерційного обліку. Тому потрібно уважно ознайомитися з умовами вашого договору або ж комерційними пропозиціями, що є додатком до договору.

Чи повинні ОСББ подавати показники поквартирних лічильників за наявності індивідуальних договорів власників квартир з електропостачальним підприємством?

– Збір даних поквартирного обліку,– відповідає заступник начальника Рівненського РЕМ (з комерційних питань) Віта Малиновська,– здійснюється лише за наявності вузла обліку, який забезпечує загальний облік споживання в багатоквартирному будинку.

Такі дані потрібні не стільки Рівнеобленерго, як самим ОСББ для зведення балансу у власних електромережах та для того, щоб було правильно виставлено рахунок за спожиту електроенергію власнику електромереж, у нашому випадку це ОСББ.

Це передбачено пунктом 6.6.16 Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП № 311 від 14 березня 2018 року. У разі обладнання окремими лічильниками для обліку електроенергії, що витрачається на технічні цілі (робота ліфтів, освітлення сходових клітин), дані по кожній окремій квартирі ОСББ нам не подають.

Наявність загального вузла обліку передбачено статтею 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»: колективний договір про надання комунальних послуг може бути укладений з виконавцем відповідної комунальної послуги, за умови обладнання багатоквартирного будинку вузлом (вузлами) обліку, який забезпечує загальний облік споживання комунальної послуги в будинку.

Підготував Василь БУСЬКО