fbpx

Україна проводить більше тестів, ніж Польща

Діліться інформацією з друзями:

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Станом на сьогодні, в Україні проведено понад 2,1 млн досліджень методом ПЛР та майже півтора мільйони досліджень методом ІФА. Щодня лабораторії проводять близько 30 тисяч досліджень.

«Якщо говорити про систему охорони здоров’я і той стан, у якому вона була у березні, коли тільки розпочався коронавірусний карантин і сьогодні, то ситуація кардинально інша. Система охорони здоров’я України сьогодні не така вразлива і ми набагато краще підготовлені до протидії поширенню хвороби. Звісно, що динаміка циркуляції вірусу SARS-CoV-2 може повести себе не очікувано та не прогнозовано, але наша медична система до цього готова» -зазначив Віктор Ляшко.

За його словами, наразі в Україні є 35 тисяч ліжок для госпіталізації хворих з коронавірусною хворобою, з них зайнято 12 тисяч, а, отже, запас потужності є. Крім того, ще 16 тисяч – перепрофільовується додатково. Понад 10 тисяч ліжок вже мають централізоване підключення до кисню (у жовтні 80% ліжок буде підключено), у тому числі 3 265 ліжок реанімаційних ліжок або ліжок інтенсивної терапії. Окрім того, до наявних ліжок може бути підключено понад 4700 моніторів пацієнта та додатково 4354 кисневі концентратори.

У разі, коли всі лікарні будуть повністю перепрофільовані на надання медичної допомогти хворим на COVID-19, то для покриття потреб хворих на коронавірус будуть сформовані додаткові медичні бригади із залучення працівників, які наразі працюють в цих закладах (55420 медичних працівника з них лікарів – 12381, медичних сестер – 26863 та молодшого медичного персоналу – 16176).

Кількість апаратів ШВЛ в лікарнях становить 5150 одиниць, з яких 75 відсотків це апарати середнього та високого класу. Крім того, найближчим часом Україна отримає ще сотні одиниць кисневих концентраторів від ВООЗ. Таким чином усі люди, які потраплятимуть у лікарню з коронавірусом, матимуть доступ до кисневої терапії.

«За останні два тижні Україна проводить тестів більше, ніж Польща. Відповідно Україна – 66,3 на 100 тис. населення, Польща – 47,9. Для порівняння, розпочинали ми із цифри близько 200 досліджень. Загалом, зараз 118 лабораторій проводять діагностику методом ПЛР та 374 методом ІФА» – повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці Віктор Ляшко.

В цілому, за договорами НСЗУ (Національної служби здоров’я України) вже було виплачено майже 3,5 млрд грн. по договорах (з них 2,5 млрд було спрямовано на стаціонарне лікування COVID-19), додатково 340 мільйонів гривень було виділено на заробітну плату та нарахування для працівників лабораторної мережі, з яких 230 вже виплачено.

Віктор Ляшко вкотре наголосив, що уряд робить все можливе, щоб наша система охорони здоров’я була спроможною протистояти пандемії. І, вкотре наголошую та прошу, дотримуватись заходів індивідуального захисту, вони прості – носіть маски, користуйтеся антисептиком та дотримуйтеся соціальної дистанції. Ці прості правила рятують життя!