fbpx

У штучне походження коронавірусу вірять 66% українців – КМІС

Діліться інформацією з друзями:

Понад 30% українців переконані, що коронавірус був спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення, ще 29% вірять, що коронавірус зроблений у лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю, і лише 18% вважають, що він з’явився природним шляхом.

“Найбільше респондентів – кожен третій, 37% – обрали варіант, що коронавірус був “спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам”. Ще 29% обрали варіант, що коронавірус “зроблений штучно у лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю”. (Таким чином, 66% респондентів обрали один з двох варіантів, який означає штучне походження коронавірусу.) Обрали варіанти, що коронавірус з’явився природним шляхом і потім поширився на світ – 18%”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, зараз у світі в цілому і в Україні зокрема особлива увага приділяється поширенню фейків, сумнівної інформації, дезінформації з різних тем, зокрема і з питань походження коронавірусу. Тож для того, щоб з’ясувати, наскільки схильні жителі України вірити у конспірологічні версії чи “теорії змови” щодо походження коронавірусу, організатори опитування поставили респондентам кілька запитань з цього приводу. Наголошується також, що ці результати можуть ілюструвати, наскільки легко чи складно маніпулювати громадською думкою.


Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»