На Рівненщині з’явиться ще один Тунель кохання

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

На Рівненщині у період навчання «зелені будівничі»  буквально перекопали територію навколо відділення!

Професія «Робітник зеленого будівництва» сьогодні, як ніколи, актуальна! У містах і селищах зростають нові будівлі, переплановуються парки, сквери, набережні, зони відпочинку, облаштовуються території закладів освіти, державних установ, торговельних закладів… І лише кваліфікований робітник знає усі нюанси «розмови» з природою, сезонність робіт, доцільність і надійність тих чи інших ландшафтних рішень.

Підготовка сучасних. кваліфікованих «зелених будівничих» – робітників зеленого будівництва успішно організована на базі Олександрійського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ. Впродовж 2,9 місяця слухачі здобувають цікаву, творчу, екологічно чисту, відповідальну професію. Але мало обрати професію, нею потрібно жити, буквально дихати та перейматися! Саме такі якості проявили зареєстровані безробітні, направлені на навчання Рівненським міським ЦЗ, Дубенською міськрайонної, Здолбунівською, Рівненською районними філіями Рівненського обласного ЦЗ. Слухачі не лише відмінно опанували теоретичний матеріал, але й активно попрацювали під час виробничого навчання і практики. Як поділилася супроводжуюча групи, старша майстриня Ірина Танасюк, на території відділення не залишилося місця, де б не порядкували слухачі! Вони впорядкували газони, доріжки, майданчики, клумби, кущі… Хист до ландшафтних робіт проявила уся група! Працювали. як одне ціле! Дарма, що за плечима у кожного інша професія. Навчалися інженери, майстриня лозоплетіння, медик, еколог… Усіх об’єднала любов до природи, прагнення вдосконалити міські ландшафти, зберегти і виділити красу природних матеріалів.

Викладач Андрій Черепанов відмітив високу вмотивованість слухачів, завзятість, чудове відчуття гармонії, краси та міри. На базі ТзОВ «Ландшафтні еко-технології», директором якого він є, під час виробничої практики практиканти вдало поєднали теоретичні знання та креативне мислення. «Таких робітників чекають у містах! Архітектура рівненських населених пунктів потребує органічного, продуманого злиття із природою, створення релаксових зон та екологічно чистих ділянок для мешканців і гостей», – зауважив педагог. А супроводжуюча групи додає: «Наші дизайнери мали й чималу відповідальність. Під час виробничої практики у згаданому господарстві вони працювали із деревами вартістю у 50 тис. грн.! Зрозуміло, що хвилювалися. Але напередодні усі попрактикувалися на місцевих туях, виконуючи акуратні «стрижки» рослинам. Тоді ж навчилися і володіти професійним інструментом».

Як здійснити перевтілення, окультурити та прикрасити частину будь-якої території – слухачі продемонстрували на прикладі олександрійського навчального майданчика для відпрацювання практичних навичок з ландшафтного дизайну.

Важливим і вирішальним етапом навчання та державної кваліфікаційної атестації стали кваліфікаційні роботи випускників. Традиційно, ДКА відбувається у 2 етапи: знання теоретичного матеріалу та презентація проєкту в програмі «Realtime Landscaping Architect».

Слухачі для своїх робіт обрали наближені до реалістичних варіанти, прораховували бюджетні види робіт і матеріали…. «Не можу виділити когось особливо, – коментує Ірина Миколаївна. – Усі працювали завзято, були активними в усіх наших заходах, віднайшли свою, унікальну тему та втілили її під час навчання». Серед кваліфікаційних представлень одна із найяскравіших і об’ємних – робота рівнянки Тамари Ажнюк. Жінка проєктувала територію біля власного будинку. Присутні заступниця директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко, педагоги та роботодавець зауважили, що майбутня робітниця зеленого будівництва обрала найоптимальніший шлях: буде не лише заплановано, намальовано, спроєктовано, вирахувано, але й втілено у життя цікаву та кропітку працю.  Така цілеспрямованість і наполегливість дозволять випускниці здобути важливий професійний досвід.

Ірина Кухар із Здолбунівщини запропонувала іншу презентацію. Її робота не затратна, бюджет виконання 50 тис.грн. Слухачка прокоментувала, що брати рулонне покриття для газону буде невигідно, краще посівний матеріал. Пані Ірина впевнено відстоювала свою позицію, відповідала на запитання членів комісії. Жінка також проявила неабияку творчість. Не останню роль у її відмінній презентації відіграло уміння плести вироби з лози та кукурудзяного листя!

Медик за освітою Інна Яцина із м. Дубна вирішила змінити професію і жодного дня не пожалкувала. Вона терпеливо очікувала на початок занять, потроху готувалася до нової справи. І тепер натхнення і великий позитив дарує нова професія і природа. Її одногрупниця Оксана Крохіна за освітою інженер-еколог, має чудовий художній смак, пропонує цікавий дизайн ландшафтів та оригінальне використання  природного матеріалу.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Завідувач Олександрійського навчального відділення Олександр Сидорець згадує: «Щодня слухачки були чимось зайняті: то каміння розкладають, то дерева стрижуть, то пересаджують кущі, то висаджують нові туї, то переплановують стежки, впорядковують паркани… Наша територія стала особливо доглянутою та привабливою саме завдяки цій групі!».

Староста Зоя Трачук посміхається: «Ми подружилися та знайшли корисне порозуміння і з іншими слухачами, бо вкрай була необхідна допомога. Саме трактористи допомогли привезти великі валуни та різне каміння!». 

Неймовірна активність, працездатність, глибоке розуміння професії та своєї місії заслуговують на повагу. Високу готовність слухачів РЦПТО до самостійної роботи, професійний підхід до проєктування об’єктів оцінили у ТзОВ «Ландшафтні еко-технології» та запросили випускників на роботу. У декого із робітниць у планах – власна справа.

За відміні успіхи у навчанні та вибір професії робітника зеленого будівництва слухачам подякувала Руслана Бодренко. В урочистій обстановці вона вручила свідоцтва державного зразка.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Із приємністю додамо: Олександрійське навчальне відділення невдовзі матиме свій Тунель кохання! Над його закладанням та дизайном працювали нинішні випускники. З гордістю та піднесенням вони звітують: «Ми й зону тихого релаксу створили! Буде чудове місце для перепочинку!».

Діліться корисною інформацією з друзями: