fbpx

Карантинний «all inclusive». Або про відпочинок у Туреччині в умовах пандемії (ФОТО)

Діліться інформацією з друзями:

Плануєте відпустку під час епідемії коронавірусу і не знаєте, який варіант відпочинку обрати? Поїхати в Карпати чи Затоку? А може ризикнути і таки зважитися на закордонний вояж? Журналіст газети «7 днів» на власному досвіді переконалася, що варто обрати саме такий варіант літньої відпустки, якщо маєте можливість та поділилася враженнями. В Туреччині, які і раніше, зручно та безпечно. Тут врахували всі карантинні застороги і створили належні умови для туристів.

Від українського летовища до турецького готелю – лише в масках

До аеропорту тепер потрібно прибути за три години до вильоту (раніше було 2). Наш рейс був зі Львова, додаткова година очікування нам не знадобилася – усі формальності і виліт відбулися без затримок. На час карантину діє вимога носити маски всередині аеропорту, але її виконують не всі. У літаку теж потрібно одягнути маску, і тут стюардеси вам обов’язково нагадують про це. З напоїв на борту пропонують лише воду. Заповненість літаків 100%. У Туреччині нас чекав ретельний паспортний і температурний контроль. Жодних тестів ні попередньо, ні після прибуття ніхто не робив. Упродовж трансферу від аеропорту до готелю теж потрібна маска, але водій дозволив нам маски зняти і попросив тримати поруч із собою, щоб одягнути в разі перевірки. За порушення цього правила в Туреччині передбачені високі штрафи.

«Все включено» і навіть антисептики

Цьогоріч вибір готелів для відпочинку за кордоном для українців не великий. Зазвичай наші співвітчизники обирають Туреччину або Єгипет, менше – країни балканського півострова, такі як Хорватія,Чорногорія чи Албанія. Виграли, ті готелі, котрі знизили ціну і цим змогли привабити відпочивальників. Чимало закладів не змогли пройти сертифікацію для роботи в умовах пандемії. Для цього потрібно було придбати чимало дорогого обладнання, як от тепловізори, безконтактні термометри, антисептики, засоби індивідуального захисту.

А сезон розпочався лише в середині липня. Тому головним завданням для туристичної сфери в цьому році було втриматися на плаву, а не заробити.

Тож у Туреччині приймають туристів переважно 4-5 зіркові готелі. Система «все включено» працює, хоч і з певними змінами. Їжу гостям видає персонал крізь захисні скляні вікна. Маски ніде, окрім ресторану (коли береш їжу) носити не потрібно. При вході в готель та ресторан стоять безконтактні термометри, які заміряють температуру гостей. На території готелю всюди є антисептики, захисні маски. До речі, місцеві відпочивальники навіть надворі носять маски. Поверх хіджабу їх одягають жінки та діти, в автівках теж усі в масках: і водій, і пасажири.  Як пояснив на гід, турки поставилися до карантину дуже відповідально, бо за порушення санітарних норм введені високі штрафи.

Хто обрав берег Турецький

Левова частка відпочиваючих – це українці, трохи менше місцевих громадян, є трохи німців. А після 10 серпня Туреччина відкрила кордони для російських громадян. Тож відпочиваючих в готелях істотно побільшало. І від барних стійок та біля басейнів почала лунати «Тагіллл».

Цікаво було спостерігати за наповненістю сусідніх готелів. Деякі з них узагалі зачинені, інші – напівпорожні. До речі, більше туристів саме в дорогих і люксових готелях, очевидно, через те, що вони мали більше ресурсів аби під лаштуватися під нові «коронавірусні» реалії.

Шопінг по-східному

Маленькі крамнички як завжди відчинені і пропонують різноманітний крам: прикраси, східні солодощі, текстиль, шкіряний одяг та взуття. Ціни нижчі, ніж у попередні сезони, торговці роблять знижки, особливо на одяг. Розповідають, що цього року мають чималі збитки, бо туристів мало і купують вони не багато речей. Є надія, що до завершення сезону ситуація трохи виправиться. Однак продавці кажуть, що на особливі прибутки цього літа ніхто й не розраховував, головне – вижити, щоб дочекатися наступного сезону з мінімальними втратами.

Екскурсії і не тільки

Нині гарний період щоб побувати на екскурсіях, на які раніше не можна було поїхати через надто високу вартість. Бо ціни знизили через відсутність туристів.

Приміром, поїздка в популярний Памуккале вартує 45 доларів для дорослого. На сімʼю роблять додаткові знижки. Приміром за двох дорослих і двох дітей ми заплатили 135 доларів. У цю вартість були включені сніданок та обід по дорозі. Подешевшали й розваги. Наприклад, покататися на моторному човні з оглядом прибережних краєвидів вартує 25 доларів за годину. Промчатися з вітерцем на електромопеді – 7 доларів за годину.

На мою думку, Туреччина, яка однією з перших відкрила свої кордони для туристів, стане певним взірцем для інших туристичних країн. Тут ще раз підтвердили принцип «Хто не ризикує – не п’є шампанського. А поки хтось роздумує, куди поїхати і чи їхати взагалі, у серпні ціни на відпочинок в Туреччині зросли на 10-15 %, порівняно з липнем, адже потік туристів збільшився.

У Рівному посилюють контроль за дотриманням карантину у помаранчевій і червоній зонах