fbpx

«Я хочу жити в Україні» співали всім залом на вечері пам’яті поета

Вечір пам’яті поета Олександра Смика відбувся в теплій дружній атмосфері Рівненської обласної бібліотеки. 26 жовтня поет міг би святкувати своє 66-річчя. А його вже нема від 18 травня 2022 року. Та жива його творчість.

Український бард, поет, драматург, член Національних спілок України: театральних діячів, кобзарів, журналістів, письменників та Всеукраїнської музичної спілки Олександр Смик залишив після себе десятки поетичних збірок та 35 записаних дисків своїх пісень. У цих піснях чи не вся наша українська історія!

Найкращі твори Олександра Смика (його музика, вірші і вокал) вже стали хітами, їх підхопили й виконують інші виконавці. Це «Сніги», «Шануймось, панове», «Жінка другова», «Пане підпоручнику», «Скільки літ», «Не вір мені, не вір».

На зустріч з рівнянами – шанувальниками творчості поета, його друзями та близькими приїхала Марія Гудима – дружина поета. Згадували, цитували, виконували пісні Олександра Смика, читали його вірші. Було щемно, трепетно, зі слізьми на очах.

Цього року премію імені О. Смика вручили поетці-виконавиці пісень Лідії Гольонко. Неповторні рядки пісні «Я хочу жити в Україні» співали всі разом. Зворушила всіх присутніх пісня «Це війна», яка була записана поетом у березні 2022 рокуза якихось два місяці до його смерті.

Великим патріотом України був неповторний і навдивовижу харизматичний і тим незабутній Олександр Смик.

«У ньому все: сміх і настрій, смуток і печаль, гріх і благодать, любов, віра і надія, епоха і легенда, війна і ПЕРЕМОГА. У ньому все, і, головне – все вчасно. Для нього все вчасно!» – написав на своїй сторінці у Фейсбук Іван Вєтров.

Людмила МАРЧУК

Читайте також: Поетична душа рівнянина Фареса – на муралі в рядках із його пісні