fbpx

Поетична душа рівнянина Фареса – на муралі в рядках із його пісні

Поетична душа Фареса – на муралі в рядках із його пісні.

Щоранку я поспішаю на урок повз цей мурал. У вікно заглядає осіннє сонце: «З новим днем!» Коридор Рівненського ліцею №1 наповнюється дитячими голосами й сонячними зайчиками. Пахне життям і миром…

Дзвінки, тиша, галасливі перерви. Усе, як завжди. З часом змінюються тільки картинки за вікном. Якщо похмуро, як сьогодні, то сонячні зайчики все одно оживають в учнівських очах. Усе, як завжди. Усе як тоді, коли хлопці з муралу Аль Шамі Фарес та Василь Лісовський ще були учнями цієї школи.

Тільки в головах дітей і дорослих щодня оживає війна. Новинами, розмовами, портретами, світлинами, снами, сигналами тривоги і «Качею», що пливе щодня в ліцеї на хвилині мовчання… Пливе щодня над містом і Україною. І болить щодня кожним словом, кожною нотою…

Тільки хлопці вже ніколи не повернуться ні в школу, ні додому. Ні ті, за якими плине щодня «Кача»… Ні ті, що на муралі: Аль Шамі Фарес та Василь Лісовський. Фарес та Василь назавжди залишилися живими у травні 2022 року, у пам’яті своїх рідних та побратимів.

День захисників болить щодня

Чому пишу про це зараз, адже День захисників уже «відболів»? Не відболів. Він щодня болить. Болить свіжими квітами біля портретів хлопців на майдані Незалежності. Болить, коли вулицями міста в сумному кортежі повертаються наші хлопці, наші Янголи, на щиті… Болить о 9.00. Болить, коли вночі читаєш некрологи у стрічці соцмереж.

І десь як сльоза, замішана на гордості: 29 вересня 2023 року Аль Шамі Фаресу Недалю присвоєно звання Герой України посмертно! У квітні цього року йому виповнилося б 30… До 16 років Фарес жив у Йорданії. Україну він навчився любити без умов. Тому й пішов ще у 2014-му захищати землю своєї мами, сестер, дружини, донечки Мір’ям! Нашу землю!.. Так, він був справжнім воїном із душею поета і вдачею дослідника. Отакий він, командир взводу «Opfor» на світлині, яку дуже любить його дружина Надія, – мужній, розумний, красивий, світлий! А поетична душа Фареса – на муралі в рядках із його пісні.

Мирослава ЖОВТАН

Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію