Гвардійці у Рівному в урочищі Сосонки вшанували пам’ять жертв Голокосту

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Сьогодні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Цей день проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Україна на державному рівні приєдналась до відзначення цієї дати у 2012 році.

Нацгвардійці військової частини 3055 вшанували пам’ять жертв Голокосту в урочищі Сосонки у Рівному. Саме тут 6 листопада 1941 року було розстріляно та поховано 17500 євреїв. На місці величезного поховання з часом було встановлено меморіал.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Чому було обрано цю дату, 27 січня? Саме в цей день у 1945-му році війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Офіційно визнано, що протягом Голокосту було знищено до 6 мільйонів євреїв. З них на територіях колишнього Радянського союзу від 2,2 до 2,5 млн, на українській території близько 900 000 тисяч.

У цей день говоримо не лише про знищення єврейського народу, але й засвідчуємо прагнення до боротьби з антисемізмом, расизмом та іншими формами нетерпимості, які приводять до насилля стосовного конкретних груп людей.

Аліна Новікова

Діліться корисною інформацією з друзями: