fbpx

Важливі рішення для України на Боннській конференції зі зміни клімату

Завдяки наполегливій роботі української делегації на Боннській конференції відтепер звіти Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату міститимуть примітку про тимчасову окупацію територій Криму, Донецької та Луганської областей. Що допоможе запобігти використанню маніпулятивної інформації з боку росії.

Також під час двотижневої Боннської конференції українська делегація поінформувала міжнародну спільноту про катастрофічні наслідки цілеспрямованого підриву росієї греблі Каховської ГЕС та інші екологічні злочини рф.

Як повідомили в Міндовкіллі, зокрема, було представлено звіт «Шкода клімату від війни росії в Україні», що відображає результати аналізу обсягу викидів парникових газів, пов’язаних із російською збройною агресією проти України за 12 місяців війни. Дослідження проведене за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (МФВ), Швеції, Європейського кліматичного фонду та Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи. За підрахунками експертів, за рік повномасштабної війни у довкілля потрапило понад 119 мільйонів тонн парникових газів. Це майже рівнозначно обсягу викидів Бельгії за рік. Сюди увійшли як прямі викиди від бойових дій, так і спричинені ними пожежі та майбутня відбудова.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Крім того, українська делегація провела низку двосторонніх зустрічей в рамках Конференції з представниками Швейцарії та Японії для узгодження подальших кроків для співпраці у сфері скорочення викидів парникових газів відповідно до Паризької угоди.

Привернути увагу делегатів кліматичної конференції до питання негативного впливу російської збройної агресії проти України на довкілля та поглиблення кліматичної кризи намагалися й екоактивісти. Вони влаштували акцію протесту на підтримку України, долучилася до якої й відома кліматична активістка Грета Тунберг.

Боннська конференція зі зміни клімату – це міжнародна зустріч, де країни-учасниці обговорювали актуальні питання впровадження Конвенції ООН, Кіотського протоколу та Паризької угоди, що розглядатимуть на цьогорічному глобальному кліматичному саміті СОР28 в ОАЕ.

Фото: Українська делегація на Боннській конференції зі зміни клімату (Міндовкілля).

Читайте також: Майже 50 тисяч гривень на ЗСУ зібрали у фіналі «Пузатої мами» в Рівному (фото)