fbpx

Вакцина, розроблена компанією CanSino Biologics в Китаї Covid-19 викликає сумніви

Діліться інформацією з друзями:

Чи безпечна вакцина Ковід-19 ? Вона має побічні ефекти, і технологія не вдалася до ВІЛ: китайська вакцина CanSino-Biologics добре розроблена, але “сумнівна”, на думку експертів.

Пише німецьке видання Tagesspiegel

Це була одна з історій успіху останніх днів: вакцина, розроблена компанією CanSino Biologics в Китаї, не тільки була переносимою в перших тестах на 108 добровольцях, але і викликала вимірювану імунну відповідь, як стверджують дослідники в спеціалізованому журналі “Lancet”

Однак, чи цього достатньо для імунного захисту, залишається з’ясувати.

 “Ми не маємо уявлення, які концентрації необхідні для забезпечення захисту”, – сказав журналісту “Природа” Хільдегунд Ертл з Центру вакцини та імунотерапії Інституту Вістар у США.

Дослідження також показало серйозні побічні ефекти: близько 54 відсотків вакцинованих повідомили про “біль” у місці ін’єкції, 46 відсотків розвинули тимчасову легку температуру, втому (44 відсотки) та головний біль (39 відсотків).

Важкі побічні ефекти виникали лише у пацієнта, який отримав високу дозу вакцини. У нього розвинулася сильна лихоманка вище 38,5 градусів Цельсія, сильна втома, утруднене дихання та біль у м’язах протягом 48 годин.

Незважаючи на ці занепокоєння “, – сказав Салі, який очолює консультативну раду з розвитку вакцини FDA, зараз тестує вакцину у фазі 2 у Китаї. Ертл не дає вакцині CanSino великих “шансів на перемогу” в міжнародній гонці за вакцину Covid 19 – але він все одно “кращий за нічого”.


Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»