fbpx

Угорщина заперечує свою причетність до вивезення українських полонених з рФ

У МЗС Угорщини заявили, що їхня держава не причетна до вивезення українських полонених з рф.

У понеділок міністр закордонних справ і торгівлі Сійярто заявив, що полонених нібито передали релігійні організації. А держава не була до цього залучена.

Він також заявив, що українські полонені нібито можуть “вільно пересуватися Угорщиною” та робити “що хочуть”.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Щодо військовополонених він відповів так :

Я вважаю гарною новиною те, що вони вільні і що були консультації між церковними та релігійними організаціями, де угорська держава абсолютно не була залучена. На підставі цієї угоди ці люди були звільнені, і вони вільні люди, вони можуть вільно пересуватися Угорщиною, вони можуть робити, що хочуть, якщо вони хочуть зв’язатися з українською владою, вони можуть це робити вільно, я можу вам це гарантувати.

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко повідомив у Facebook  , що всі спроби українських дипломатів протягом останніх днів встановити прямий контакт із українськими громадянами, які повернуті з російського полону Угорщиною не мали успіху. 

Раніше зазначалося, що сім або вісім українських військовополонених із тих, які опинилися в Угорщині, вважались зниклими безвісти.

Він зазначає, що все робиться для того, що повернути додому одинадцятьох українських військовополонених, яких Угорщина, без відома українського уряду або міжнародних правозахисних організацій, вивезла із Росії. 

Ніколенко зазначив, що отримана інформація від родичів деяких із військовополонених, свідчить про те, що запевнення угорської влади про нібито вільний статус українських захисників в Угорщині “не відповідають дійсності”. 

А тим часом російські ЗМІ сьогодні смакують непересічну подію – в Угорщині після реставрації відкрили пам’ятник радянським танкістам.

Проте варто нагадати, що угорці через вторгнення радянських танків у 1956 році загинуло 2652 угорці. Крім того, країну полишили майже 200 000 людей, для яких в Австрії довелося створити табори біженців в Трайскірхені і Граці.

Читайте також: Денний сон позитивно впливає на організм людини, але є умови