fbpx
Українські діти в Ірландських школах.

У школах Ірландії буде викладатися українська мова

Діліться інформацією з друзями:

Українські учні, які вступатимуть у п’ятий клас у вересні 2023 року, зможуть обрати українську мову, як факультативний предмет.

Як пише Асоціація українців в Ірландії з посиланням на The Irish Times, про це повідомила Міністр освіти Норма Фолі, виступаючи перед Асоціацією громадських і загальноосвітніх шкіл (ACCS) 25 березня цього року.

Рішення про запровадження нового предмету відбулося після прибуття тисяч українців до Ірландії після початку війни в лютому 2022 року. На сьогоднішній день тут зафіксовано 15,000 українських дітей, 5,200 з них навчаються в середній школі.

Міністр освіти Норма Фолі виступає перед Асоціацією громадських і загальноосвітніх шкіл (ACCS) (Gareth Chaney/Collins Photos).

Також за останній рік близько 100 українських вчителів початкової школи було прийнято до реєстру Педагогічної ради.

Норма Фолі розповіла:

«Як нація, Ірландія твердо стоїть на боці народу України. Це правильно, що ми це зробили. Мені зрозуміло, що ви поділяєте це зобов’язання. Я бачу це щоразу, коли відвідую школи та бачу, як багато зроблено, щоб прийняти українських учнів у ваші класи та у ваші громади. Для цих учнів, багатьом з яких довелося залишити батьків, бабусь і дідусів, братів і сестер та інших близьких, школа дає важливе відчуття нормальності. Це місце, де вони можуть уникнути інших турбот, зосередитися на власному навчанні та знайти друзів. Я хочу щиро відзначити та привітати чудову роботу ACCS та шкіл по всій країні. Дякуємо вам за все, що ви зробили і все, що ви робите, щоб забезпечити притулок, безпеку та навчання для наших українських студентів».

Згідно з інформацією на веб-сайті Державної екзаменаційної комісії, політикою комісії є виконання запитів щодо можливості проведення іспитів у навчальних закладах для іноземців країн ЄС рідною мовою. Україна не є членом ЄС, але запустила заявку незабаром після того, як Росія почала вторгнення в країну.

Читайте також: До кінця травня завершиться наступний етап випробування жіночої військової форми