fbpx

Ситуація в затоплених Олешках критична, окупанти закрили місто

Російські окупанти закрили окуповані Олешки Херсонської області, які затопило через підрив Каховської ГЕС. Евакуюватися можуть тільки жителі з російським паспортом.

Як пише NV, про це заявив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін в ефірі телемарафону.

Він наголосив, що ситуація в регіоні критична.

«Ситуація в Олешківській громаді, як і загалом на лівому березі, дуже критична. Окупанти оголошували про якусь евакуацію, але далі слів справа не пішла. Ніякої евакуації не було. Нині в громаді немає зв’язку, світла та газопостачання. Населення гостро потребує питної води та продуктів харчування», — сказав Прокудін.

За його словами, окупанти повністю закрили Олешки та ввели так званий карантин. Мешканців міста не випускають, а на виїздах встановлено російські блокпости.

Прокудін наголосив, що окупанти евакуюють тільки людей, які мають російський паспорт. Вивозять українців, за його словами, до російського Воронежа.

«Щодо жертв — підтверджено вісім осіб, які загинули внаслідок підтоплення. Це перевірена інформація олешківськими лікарями. Так, є випадки знаходження трупів людей у громаді. Ті цифри, які називають (у мережі — ред.), — це не підтверджена інформація», — заявив голова ОВА.

Він додав, що українським силам вдалося евакуювати близько 100 осіб з окупованого лівого берега Херсонської області, але окупанти заважають рятувальній операції, обстрілюючи людей.

Читайте також: На Рівненщині попрощалися із шістьма Героями