fbpx

Скажіть застуді: «Фе!»

Діліться інформацією з друзями:

Попри те, що на календарі весна, сезон застуд ще не минув. Щодня нас атакує безліч мікробів. Та наш організм зовсім не беззахисний перед ними.

Якщо вірус потрапляє у кров, то лейкоцити виробляють інтерферон – речовину для боротьби з ними. Цей білок активізує захисні сили організму: вони зупиняють поділ вірусних частинок та їхнє розповсюдження.
У здоровому тілі віруси зазвичай швидко гинуть. Проте після довгої зими захисні сили організму ослаблені, адже довгий час енергія витрачалася на підтримку температури тіла в холодних умовах, а не на побудову противірусного захисту. Тому виникає запальний процес. Він і обумовлює характерні для застуди симптоми. Тож підвищена температура, потовиділення, закладений ніс – не що інше, як прояв дії захисних сил.

Щоб побороти недугу, наші предки порекомендували б народні засоби. Бо вони нешкідливі. Так, сучасній людині значно простіше лікуватися антибіотиками. Однак «бабусина методика» буде дуже дієвою і як супровідна – поряд із тим, що лікар прописав.

Спершу випийте чаю з суміші липового цвіту та сушених ягід малини. Ягоди і квіти можна запарити в пропорції 1:1 склянкою окропу, настояти 30 хвилин. Перед уживанням можна додати 2 ч. л. меду. І в ліжко. Треба як слід пропотіти і поспати.
Якщо ви промочили ноги, попарте їх у гірчиці. Однак така процедура протипоказана, якщо підвищена температура. Варто добре розтерти ступні горілкою. Позбутися лихоманки допоможе чай із трав і прянощів.
У невелику емальовану каструлю кладуть листя м’яти, квіти звіробою, ромашки аптечної, материнки, іван-чаю, лавровий лист, трохи гвоздики, імбир, коріандр, одну-дві горошини чорного і запашного перцю. Все це заливають окропом і закутують на годину. Можна накрити подушкою. Потім процідіть, додайте меду і випийте протягом дня.
Зменшити біль у горлі допоможе молоко. Для посилення ефекту в тепле молоко слід додати будь-яку природну мінеральну воду або 1/2 ч. л. соди на склянку молока.
При ангіні (на думку отоларингологів) не можна пити дуже гарячу, холодну чи гостру рідину. Шкідливим вважається і часте полоскання горла. Особливо якщо з мигдаликами у вас все в порядку. Інтенсивне полоскання масажує мигдалики, а пошкодженим органам масаж шкодить. Гній, що міститься в складках мигдаликів, йде глибше, підсилюючи хворобу. Полоскати горло слід обережно і не більше як 3-4 рази на добу.
Протягом дня корисно в необмеженій кількості пити відвари з сухофруктів. Вони чудово виводять з організму продукти життєдіяльності патогенних мікроорганізмів.
Якщо втратили голос, то залийте 2 ст. л. насіння анісу склянкою води і кип’ятіть протягом 20 хвилин. Процідіть. Додайте у відвар ст. л. меду і ч. л. горілки. Вживати цю рідину потрібно по ст. л. щопівгодини. Голос, як правило, повністю відновлюється до вечора.
Якщо ви не хочете потрапити в сіті застуди, обов’язково з’їдайте в день 1-2 зубчики часнику. Щоб уникнути неприємного запаху, запивайте його молоком чи заїдайте петрушкою. Можна пожувати лавровий лист.

Зміцнить імунітет і цибульне вино. У літрову банку покладіть 100 г дрібно нарізаної ріпчастої цибулі та 100 г натурального меду. Краще липового. Але підійде і будь-який інший світлого відтінку – квітковий, з буркуну… Залийте суміш добрим виноградним вином. Поставте на 2 тижні настоюватися в темне прохолодне місце. Наприклад, у комору. Але не в холодильник! Процідіть. Приймайте щодня по ст. л. за 15 хвилин до їжі і на ніч. Це справді цілюще вино, яке надійно захистить від інфекцій та зміцнить імунітет.

Якщо ж ви таки захворіли, обов’язково налаштовуйте себе на швидке одужання. Уявіть, що ваша хвороба – великий кошлатий павук. Скажіть йому: «Фе!». Візьміть подумки віник і виметіть хворобу за поріг. Як не дивно, цей метод таки ефективний!
Коментувала терапевт Ярина Мазана