Школа, де вчать бути щасливими

Відкриття у Рівному Школи естетичного та гармонійного розвитку особистості «LIDY» уподібнюється до спалаху небесного світила, котре замерехтіло в безмежній височині та поманило до себе нетлінною яскравістю і ніжним теплом. А все тому, що її засновниця Лідія Літвінова сама, здається, як та зірка, випромінює світло, яке зігріває всіх, хто поруч.

Принаймні таке враження склалося під час святкування першої річниці Школи «LIDY», котре перетворилося на справді незабутнє видовище. Щоправда, серця присутніх заполонили не так запальна зумба, оригінальні фокуси, захопливий розіграш подарункових сертифікатів і море фото на згадку, як атмосфера самобутнього дійства. Адже в епіцентрі всесвіту того дня були вихованки Лідії Літвінової – розкуті, впевнені, щасливі.

Питання ролі жінки в суспільстві, розвитку дівчинки-підлітка, яка б мала стійку психологічну опору, вірила у свої сили та могла бути корисною і щасливою у цьому світі, давно турбували Лідію Літвінову. Отож, 2016 року рівнянка активно долучилась до волонтерського руху, допомагала в організації різноманітних жіночих форумів. Після завершення навчання у Літній школі лідерства (Львів, Інститут менеджменту) стала автором соціального проекту, який успішно реалізувала у Рівненській гуманітарній гімназії. Програму занять з підлітками затвердило обласне управління освіти. А коли прийшли перші успіхи і вихованки Лідії Літвінової заявили про себе на весь голос (одні очолили студентський і шкільний парламенти, інші представляли інтереси молоді у міській раді, стали волонтерами), вона зрозуміла, що її зусилля не стали марними.

Все це допомогло Лідії Літвіновій прийняти остаточне рішення щодо заснування у Рівному Школи естетичного та гармонійного розвитку особистості «LIDY».

– Школа «LIDY» – це вже моя приватна справа. Абревіатура з англійської означає «вивчай свою особистість, розвивай себе», хоча за звучанням перегукується з моїм ім’ям,– розповідає Лідія Літвінова.– Мені пощастило зрозуміти свою місію – знаннями потрібно ділитися, доносити їх до дітей, підлітків. Я не можу сказати, що це моя робота, бо це насправді справа, яку дуже люблю.
У школі «LIDY» займається три десятки дівчаток, які розділені на дві вікові групи. Заняття відбуваються у п’ятницю після навчання і в неділю.

– Спочатку моя донька потрапила в організований Школою «LIDY» літній табір, у якому їй дуже сподобалося. А тепер систематично відвідує заняття, з яких завжди приходить задоволена, емоційно піднесена. Мені імпонує те, як у цій школі організовані заняття, як працюють з дівчатками, які теми обговорюють,– каже рівнянка Алла Гранатюк.

До розмови долучається донька пані Алли, 11-річна Анастасія Гранатюк, яка переповнена позитивних вражень:

– У школу до Лідії йду завжди із задоволенням. Адже там ми вивчаємо правила етикету, поведінки в різних місцях, а ще нас вчать знаходити вихід із всіляких ситуацій.

До розмови долучилися й інші студентки Школи «LIDY» і їхні мами.

– Лідія дуже цікава і весела вчителька. На заняття вона запрошує багатьох цікавих людей, які розповідають нам важливу і корисну інформацію. Вже були косметологи, інструктори з самооборони, гінеколог. Домашніх завдань, як таких, нам не задають, але є багато практики. А потім в інстаграмі завжди виставляють гарні фото, бо в школі працює професійний фотограф,– розповідає 11-річна Ксенія Савченко.

– За рік занять у цій школі моя донька Христина стала набагато сміливішою, у неї змінився світогляд,– запевняє Вікторія Матвієнко.

– Мені подобається навчання з етикету, дефіле і багато інших занять. У загальноосвітній школі ми маємо чимале навантаження, та я все одно дуже хочу займатися у школі “LIDY”. І якби тут заняття були щодня, то я б на усі ходила,– додала 10-річна Христина Матвієнко.

Здоров’я та краса дівчини, психологічні аспекти взаємин батьків і дітей, різноманітні конфліктні ситуації, дружба, основи жіночої самооборони, як уникнути небезпеки чи коли мрія стане реальністю – теми, які не дуже відрізняються від тих, за якими проводять заняття в загальноосвітніх школах. Але тут дівчаткам допомагають відчути себе унікальними і неповторними особистостями, якість життя яких залежить виключно від їхніх знань і вмінь, від їхнього працелюбства.

– Зустрічі тривають по півтори години у режимі практичних занять. У діалогах ми до дрібниць розбираємо найрізноманітніші ситуації. Усі сідаємо в коло на підлозі, якщо треба, то й вкриваємося ковдрочками. У нас затишно та комфортно, реально створена домашня атмо­сфера,– додає Лідія Літвінова.

Отож, немає нічого дивного, що дівчатка просто обожнюють свою вчительку. Бо з перших хвилин спілкування з Лідією відчуваєш її відкритість, теплоту, щирість і бажання зрозуміти кожного.
А кожна мама хоче, аби її донечка мала хорошого наставника-друга, відверту співрозмовницю, яка зрозуміє, пояснить, навчить чи дасть правильну пораду.

Оксана ПИЦЬКА

Діліться корисною інформацією з друзями: