fbpx

“Російський окупант — найкраще добриво” – такий плакат з’явився у Нацбібліотеці Латвії

Діліться інформацією з друзями:

Депутат Ризької думи від опозиційного “Согласія” Костянтин Чекушин звернувся до начальника Державної поліції Арманда Рукса і міністра культури Науріса Пунтуліса.

Він попросив роз’яснити, чи не містить розміщення плаката з текстом російською мовою “Російський окупант — найкраще добриво”.

Про те, що такий плакат з’явився у холі першого поверху Національної бібліотеки, повідомив сам Чекушин у мережі Facebook. Плакат невеликого розміру притулений до горщика з рослиною, що перегукується з текстом.

“Ні для кого не секрет, що багатьох громадян і негромадян Латвії місцеві націоналісти називають “російськими окупантами”. Безвідносно війни в Україні. Це, так би мовити, наші місцеві реалії”, — зазначив Чекушин.

Пізніше “Согласіє” офіційно повідомила, що Чекушин звернувся за роз’ясненнями до начальника Державної поліції Арманда Рукса, міністра культури Науріса Пунтуліса, а також до директора Національної бібліотеки Андріса Вілкса. Депутат Ризької думи вважає, що розміщення плакату може підпадати під дію 78 статті Кримінального закону.

“Плакат треба прибрати, і бажано – відразу у смітник”, – вважає депутат Ризької думи.

Вони вказали в заяві, що в нинішній ситуації в країні не слід робити дій, спрямованих на розкол суспільства.

Як повідомило агентство LETA з посиланням на Латвійську Національну бібліотеку, плакат є частиною виставки сучасної скульптури та живопису “Ми переможемо! Переможемо!” групи українських художників TIGOIS project.

Читайте також: