fbpx

Рівне знову платить за державу

Діліться інформацією з друзями:

Із міського бюджету виділять 900 тисяч гривень на придбання інсулінів хворим на цукровий діабет. Відповідне рішення ухвалили на сесії Рівнеради 21 листопада. До цього міських депутатів спонукала чергова нестача коштів на ці життєво необхідні препарати, які мала б виділити держава.

Цього року, як і торік, на інсуліни з держбюджету надійшло лише 70% необхідних коштів.
– Загальна потреба на інсуліни до кінця року – півтора мільйона гривень, але оці 900 тисяч дозволять розрахуватись із заборгованістю, аби аптеки знову могли відпускати інсуліни тим, хто цього потребує,– пояснив начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів.– Так ми розблокуємо ситуацію, пацієнти отримають ліки. Якщо до завершення року з державного бюджету не надійде субвенція, щоб повністю закрити потребу в інсулінах, сподіваємося, що міський бюджет знову візьме цю функцію на себе. Тобто хворим можна не хвилюватися, інсуліни будуть. Загалом місто покриває майже половину тих потреб у медицині, які мала би фінансувати держава.

На цьому ж засіданні Рівнеради вирішено передати 300 тисяч гривень на ремонт автомобілів станції швидкої допомоги.

Крім того, внесено й інші зміни в міський бюджет-2019.

Як повідомив заступник міського голови Сергій Васильчук, це були переважно внутрішні перекидки у фінансових призначеннях управлінь, а також перерозподіл перевиконання надходжень до бюджету розвитку (утворилося за рахунок продажу землі):

– Ми виділили майже 2 мільйони гривень на спортивні клуби, продовження будівництва спортивного майданчика, що на вулиці Соборній, 287. Закрили багато питань по медичній галузі: інсуліни, наркотичні засоби (для ЦМЛ), поточний ремонт і придбання меблів для педіатрів, які працюють у другій міській лікарні. В освітянській сфері теж були невеликі перекидки: 800 тисяч на продовження будівництва спортзалу в ЗОШ № 15, мільйон гривень на утеплення дитсадка № 52, на завершення заміни вікон у 56-му садочку тощо.

Після затвердження Державного бюджету-2020 у Рівному стартує робота над головним фінансовим документом міста на наступний рік. Очікується, що його можуть ухвалити на сесії, що попередньо анонсована на 12 грудня.

До цього часу над прогнозними фінансовими показниками працюватимуть депутати й чиновники. До речі, голова бюджетної комісії Рівнеради Олег Карпяк запросив і нардепів від Рівного приєднатися до цієї роботи. Залишається лише сподіватися, що спільно вони зможуть якнайкраще для нашого міста поділити те, що буде зароблено наступного року.

Наталія НИРКОВА

Коментар

Міський голова Рівного Володимир ХОМКО:

– Держава черговий раз не виконала своїх зобов’язань. А люди йдуть куди ближче, бо не розуміють до кінця, хто і що має фінансувати. Місто дістає гроші зі своєї кишені, які планувало потратити на ті ж світлофори, переходи й інші питання. З нашого бюджету без нашої згоди дістали більш як 400 мільйонів гривень на те, що ми не повинні були фінансувати, а мала б оплатити держава. Йдеться не лише про медицину, це й пільгові перевезення, інші питання.

Чому ми маємо фінансувати те, що нам не належить, як-от ПТУ? Бюджет 2020 року цих питань не вирішує. Слава Богу, що хоча б не забрали акциз з пального (+60 мільйонів гривень). Міський бюджет на наступний рік буде приблизно такий же, як і цьогорічний – 10 мільйонів євро, на що вистачить, те й зробимо. Часто можна почути: давайте все покинемо і в один рік вирішимо якусь певну проблему, наприклад із садками чи зупинками. Але місто так не може жити. Потрібно займатися багатьма питаннями, які «горять». Якби у нас було 100 мільйонів, то, може, усе повирішували б. Бюджет і так невеликий, а ми ще мусимо платити за зобов’язання держави. Як мер я розумію органи державної влади, у них таке саме з бюджетом. Коштів не вистачає.

 Лідер фракції «Самопоміч» у Рівнераді Маріян ГОДА: 

– Хотілося б очікувати позитивних змін у наступному році, але я реально дивлюся на речі. Судячи з нинішньої ситуації в державі, місцевим бюджетам не слід чекати чогось надто доброго. При попередній владі нібито стартувала децентралізація. Зараз всі ці зміни призупиняють. Обсяг міського бюджету може бути той самий, що й цього року, однак може додатково з’явитися низка не властивих для міста видатків. Ті самі пільгові перевезення, утримання ПТУ, забезпечення інсуліном і так далі. Все залежить не від нас, а від «небожителів», які були в нас у сесійній залі і розказували, як нам жити. Краще б допомогли реально.