Рівне повинно і буде світлим, безпечним і комфортним містом

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

З початку передвиборчої кампанії до редакції газети «Сім днів» активно почали звертатися читачі. Вони цікавляться програмами кандидатів на посаду міського голови Рівного.

Багато звернень стосуються й голови Рівненської ОДА Віталія Коваля, який теж балотується на керівника обласного центру. Саме тому редакція започатковує рубрику «Запитай у губернатора».

Нині вміщуємо відповіді на деякі найбільш поширені запитання.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

– Сьогодні активно вивозять рештки зруйнованого дитсадка. Чи не буде так, як за попереднього губернатора, що роботи проводяться тільки під час виборчої кампанії?

Віталій Коваль: Процес будівництва садочка на вулиці Коновальця у Рівному зрушив з місця. Зараз там активно працює техніка.

Історія початку будівництва цього дитсадка тягнеться роками. Аварійне приміщення довгий час залишалося занедбаним. Старі конструкції знаходилися в аварійному стані, тож після ретельного обстеження об’єкта були виявлені нові небезпечні дефекти. Будівлю віднесли до четвертої категорії зношеності з п’яти можливих. Тому будівельний майданчик вже огородили тимчасовим парканом, який повністю заблокував доступ до небезпечного об’єкта. Першочергово будівельники демонтують будівлю, після чого розпочнуть зводити якісний та комфортний дошкільний заклад для понад 200 маленьких рівнян.

У планах – перетворити довгобуд на сучасний заклад для дошкільнят. На це будуть залучені державні кошти та гроші з бюджету міста Рівне. Цього року на будівництво садка планують спрямувати майже 30 мільйонів гривень з ДФРР.

Зауважу, що роботи зі зведення дитсадка розпочали ще до виборчої кампанії. До кінця року ми плануємо вивести коробку. А в наступному – продовжити будівництво. Тому зведення дошкільного закладу – це не піар під час виборчої кампанії. Це чітко спланована робота нашої команди, яка спрямована на вирішення проблеми – нестачі місць у дитсадках.

– Північна об’їзна Рівного. Коли її планують запустити, щоб розвантажити вулиці міста?

– Віталій Коваль: Північна об’їзна є наймасштабнішим дорожнім проєктом Національної програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Зараз на об’єкті готують територію для асфальтування, зводять естакаду через яр.

У цілому проєкт включає три об’єкти. Зараз будують нову ділянку дороги протяжністю 6 кілометрів до села Хотин. Далі планується реконструкція 4-кілометрової ділянки в селі Хотин до «Рівнеазоту», а після цього – поточний ремонт дороги від «Рівнеазоту» до траси Н-22.

Завершити роботи планують у наступному році наприкінці будівельного сезону.

Реалізація проєкту звільнить Рівне від транзитних автомобілів, що прямують міжнародною трасою з Житомира та Києва у напрямку Луцька, а також національною дорогою до прикордонного міста Устилуг, що межує з Польщею. Виведення значного потоку транспорту за межі міста за рахунок об’їзної дороги дасть змогу розвантажити міські вулиці, зберегти від руйнування автошляхи, а також сприятиме підвищенню безпеки руху.

– Ви розпочали втілювати в Рівному проєкт «Подаруй світло». Що передбачає задум і чим корисним він буде для рівнян?

– Віталій Коваль: Проєкт «Подаруй світло» передбачає освітлення знакових, культурних та релігійних споруд. Першим об’єктом, який ми підсвітили, став Рівненський обласний академічний музично-драматичний театр.

На це ми не витратили жодної бюджетної копійки, адже ініціативу підтримав соціально-відповідальний бізнес. Долучилася до реалізації освітлення драмтеатру група компаній «Реноме».

Наступним об’єктом, який ми підсвітимо, буде Рівненська обласна філармонія.

Рівне, на жаль, дуже темне місто, яке потребує сучасного освітлення. Це перший крок від напівтемряви, яка поглинає вечірнє місто. Проєкт «Подаруй світло» лише набирає обертів. Світло означає пробудження життя, надії, миру, злагоди та добробуту. Рівне потребує світла, а його мешканці – безпеки та комфорту. Це наша головна мета. Саме тому, після підсвічення об’єктів ми перейдемо до освітлення вулиць.

Записав Ігор КОПАЧ

Діліться корисною інформацією з друзями: