fbpx

Підлітків у Бердянську застрелили снайпери

У тимчасово окупованому Бердянську окупанти вбили двох неповнолітніх хлопців за їхню проукраїнську позицію.

Як повідомив уповноважений Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, 24 червня двоє хлопців 2006 року народження, Тигран Оганнісян і Микита Ханганов, вступили в бій з окупантами. Як відомо, вони знищили військового РФ та колаборанта-поліцейського. Після перестрілки загарбники заявили про «ліквідацію» хлопців.

Раніше хлопці та їхні сім’ї піддавалися переслідуванню. Згодом одного з них, Тиграна Оганнісяна, викрали з дому. Його жорстоко допитували та піддавали катуванням із застосуванням електричного струму.

Тигран Оганнісян і Микита Ханганов
Тигран Оганнісян і Микита Ханганов.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Водночас 24 травня цього року підлітки отримали обвинувачення від Слідчого комітету РФ у нібито підготовці диверсії на залізниці. Їм загрожувало до 20 років позбавлення волі.

Коли ситуація набула розголосу Європарламент вимагав відпустити хлопців на контрольовану Україною територію – росіяни їх не відпустили.

Про вбивство хлопців російськими снайперами заявила правозахисниця Ольга Решетилова в ефірі Радіо Свобода.

«Ніхто не знає, як це відбувалося, і що відбувалося в цей момент. Сьогодні нам стало відомо, що хлопці були вбиті пострілами снайперів. Микита був вбитий пострілом у голову, а Тигран – пострілом у серце. Тобто окупаційна поліція навіть не намагалася якимось чином зберегти життя хлопців», – розповіла співзасновниця Медійної ініціативи за права людини в ефірі Радіо Свобода.

Решетилова вважає, що окупаційна влада намагається «повісити» на вбитих злочини, яких вони не вчиняли. Також нагадала, що вбивству Оганнісяна та Ханганова передувало піврічне переслідування

Останніми словами одного з них було: «Слава Україні».

Фото: Бердянськ сьогодні/Telegram

Читайте також: Через Рівненщину пройде марафон на підтримку вступу України в НАТО