fbpx

«Новий вимір російських звірств» – в ЄС відреагували на підрив Каховської ГЕС

Голова дипломатії Європейського союзу Жозеп Боррель і європейський комісар із питань врегулювання криз Янез Ленарчич засудили дії Росії після руйнування дамби на Каховській ГЕС.

Про це пише Радіо Свобода.

«Напади Росії на українську цивільну критичну інфраструктуру досягли сьогодні безпрецедентного рівня після руйнування дамби на Каховській ГЕС. Європейський союз рішуче засуджує цю атаку. Це є новим виміром російських звірств і може становити порушення міжнародного права, зокрема міжнародного гуманітарного права», – йдеться в оприлюдненій 6 червня заяві.

Представники ЄС наголосили, що повінь, спричинена підривом дамби, ставить під загрозу життя сотень тисяч цивільних жителів у близько 80 населених пунктах, у тому числі в Херсоні.

«Це погіршує і без того жахливу гуманітарну ситуацію в цих районах. Падіння рівня води також впливає на доступ до охолоджувальної води для реакторів Запорізької АЕС. Цим відчайдушним вчинком Росія також продовжує свою бездумну ядерну авантюру, ставлячи під загрозу належне функціонування систем безпеки й захисту ЗАЕС… Це безвідповідально й абсолютно неприйнятно», – заявили в ЄС.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Боррель і Ленарчич заявили, що в Євросоюзі стежать за ситуацією і готові надати допомогу Україні.

«Україна може запросити допомогу в рамках Механізму цивільного захисту ЄС. Ми готові задовольнити будь-які невідкладні потреби, включаючи їжу й питну воду», – йдеться в заяві.

В ЄС нагадали, що удари по критично важливій цивільній інфраструктурі можуть вважатися воєнними злочинами.

«Ми підкреслюємо нашу рішучість забезпечити, щоб усі командири, виконавці й співучасники воєнних злочинів чи інших тяжких злочинів були притягнуті до відповідальності згідно з міжнародним правом», – наголосили Боррель і Ленарчич.

Фото: Planet Labs Inc.

Читайте також: На Дубенщині поліцейський викрив нелегальну АЗС