fbpx

Навіть досвідчені педагоги також вчаться

Діліться інформацією з друзями:

«Потрібно бігти з усіх ніг, щоб залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти хоча б удвічі швидше..!» – зауважила Аліса з «Країни чудес». Інакше кажучи, хто сьогодні нехтує цифровими технологіями, оновленням програмного забезпечення, той пасе задніх. І швейна галузь – не виняток. Тож якщо дбати про підвищення кваліфікації фахівців профтехосвіти, то й майбутнє навчального закладу, і швейної галузі в цілому буде гарантоване.

Поглиблений курс за програмами САПР Julivi дозволяє впроваджувати у навчальний процес сучасні технології, глибше вивчати нові можливості швейного комп’ютеризованого обладнання та максимально адаптувати майбутніх кваліфікованих кравців і закрійників до сучасних виробничих процесів.

– У системі автоматизованого проектування (САПР) наші слухачі – представники навчальних профтехосвітніх закладів – здобувають нові знання і навички, працюючи у програмах «Конструктор» та «Дизайн» комплексу Julivi. Це дозволяє оперативніше виконувати як викройки, моделювання, так і дизайн одягу,– зауважила майстер-викладач курсів із підвищення кваліфікації Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій та дизайну Хмельницького ЦПТО Марія Карпюк-Самолюк.

Викладачка РЦПТО Поліна Долганська швидко зрозуміла переваги нової програми:

– Нові знання у «Конструкторі» дозволять краще опанувати моделювання, а в «Дизайні» – підвищити якість побудови основ швейних виробів – поясних і плечових.

За словами педагогів, це найновіші розробки для навчання. У сучасному виробництві одягу ручна робота з креслення викройок оперативно виконується за допомогою новітніх програм. Саме ці технології дозволяють практикувати і градацію лекал.

У Рівненському центрі ПТО ДСЗ до послуг слухачів – сучасне професійне комп’ютеризоване обладнання та програмне забезпечення. Зокрема, до навчального курсу з підготовки кравців і закрійників внесено теми з роботи на сучасному обладнанні – САПР (плотер), тепер ці програми будуть значно розширені.

Навчання сприяє насамперед підвищенню кваліфікації педагогів. А головне вони зможуть поділитися набутими знаннями зі своїми колегами – викладачами, майстрами, а також майбутніми кваліфікованими кравцями – слухачами Гощанського, Олександрійського, Костопільського навчальних відділень та навчальної бази у Рівному.

– Формат навчання дуже сподобався! Професійний викладач у доступній та динамічній формі подавав складний матеріал. Рівень навчання – високий. Під час занять тривали конструктивні діалоги, постійні комунікації з педагогом. Усе це сприяло оперативному засвоєнню теоретичного курсу та набуттю практичних навичок роботи з програмами,– поділилася враженнями Лілія Давидюк.

На завершення навчання досвідченим педагогам Рівненського ЦПТО ДСЗ вручили сертифікати.

За словами педагогів, таке професійне навчання необхідно практикувати щороку, адже без постійного вдосконалення професій не обійтись.

Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості
м. Рівне, вул. Пирогова, 8 тел. 0362 68 37 95  cpto.rv.ua cpto@cpto.rv.ua

Оксана ПИЦЬКА

 


Найсвіжіші новини, зручні посилання, завжди під рукою. Переходьте за посиланням та підписуйтесь на наш офіційний канал в Telegram