fbpx
Роза Слободенюк.

На Рівненщині збільшилась кількість підопічних в інтернатах

Діліться інформацією з друзями:

Через війну на Рівненщині побільшало підопічних в інтернатних закладах. Мова йде про осіб, з числа постійно лежачих або з відхиленнями психічного здоров’я. Нині в інтернатах проживають підопічні із 61-єї територіальної громади області.

Про це розповіла директорка Департаменту соціальної політики Рівненської ОДА Роза Слободенюк.

«На сьогодні спостерігаємо тенденцію до збільшення кількості осіб, які перебувають в інтернатних закладах. Наразі там перебуває понад 1,5 тисячі осіб, які отримують соціальну послугу стаціонарного догляду. Вона включає цілодобове проживання, харчування, медичне забезпечення, надання одягу, засобів гігієни, а також інших соціальних послуг», – розповіла директорка Департаменту.

Вона нагадала, що такі профільні заклади фінансуються з обласного бюджету. На їх утримання цьогоріч було передбачено понад 144 млн гривень.

«Також сплачувати за своїх підопічних мають і в громадах – 40% вартості утримання на одного підопічного щомісяця. Разом з тим, кошти на своїх людей виділили лише 52 громади, серед яких лише 29 – стовідсотково», – сказала Роза Слободенюк.

«Обласному бюджету надійшло лише близько 40% коштів від громад на такі потреби. Дев’ять ТГ взагалі не виконали свої зобов’язання щодо виділення фінансування на своїх мешканців. А це майже сто осіб. Тому важливо унормувати це бюджетне питання, передбачивши на наступний рік кошти на утримання таких людей», – підсумувала вона.

Джерело: Рівненська ОВА.

Читайте також: Рівненщина отримала генератори від міжнародних партнерів