fbpx

Гільзи та ящики у Рівному перетворили на мистецькі шедеври

Діліться інформацією з друзями:

Гільзи та ящики перетворилися на мистецькі шедеври. У Рівному відбулася благодійна виставка таких шедеврів.

Читати далі: Гільзи та ящики у Рівному перетворили на мистецькі шедеври

Привезені військовими до Рівного на прохання очільниці благодійного фонду «Гарна справа» Галини Кульчинської гільзи та ящики з-під боєприпасів отримали друге життя. Тепер, трансформувавшись руками майстринь Галереї європейського живопису «Євро-Арт» у самобутні шедеври, послужать на відбудову Кочубеївської територіальної громади, що в Херсонській області.

Унікальні артоб’єкти, виготовлені з 10 ящиків для боєприпасів і 10 латунних гільз, презентували в понеділок у виставковій залі Міського будинку культури в рамках проєкту «Скрині для Перемоги – трансформація». Кожен із художніх виробів, які, за словами Галини Кульчинської, є справжніми історичними артефактами та можуть бути достойним подарунком найвищого рівня, виконаний в єдиному екземплярі. Над їх виготовленням майстрині «Євро-Арту» працювали майже 4 місяці. Розмальовували і оздоблювали ящики та гільзи мисткині, втілюючи власні ідеї. Тобто, як зауважила художниця Анна Вітрук, до кожної скрині була розроблена окрема концепція.

Наприклад, на виготовлення скрині садової Наталію Утюж надихнула поезія Ліни Костенко, а скрині «Віз з волами» – роман Панаса Мирного.

«Я просто живу в селі й у мене вдома є віз, – розповіла Наталія Утюж. – І я щось собі так подумала зробити його такою скринею. Всі ви знаєте творчість Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Скриню можна використати для зберігання вина та інших спиртних напоїв. Вона декорована петриківським розписом як ззовні, так і з внутрішньої частини». А допоміг майстрині зі скринею вчитель праці з Білої Криниці Анатолій Демчук. Умілець (навіть пожертвувавши трьома днями своєї відпустки) вирізав із дерева волів, яких Наталя назвала Федею і Яшою.

Натомість Христину Коляду на створення скрині для білизни мотивував вірш рівненського поета Андрія Пермякова «Виживуть ніжні». Назвала її «Ніжність». До слова, автор прочитав рядки своєї поезії на презентації проєкту «Скрині для Перемоги – трансформація». Всі виготовлені скрині та розмальовані гільзи виставили на аукціон.

«Ми будемо просити за них дорого, – каже Галина Кульчинська. – Але не в простих людей, а в людей, які мають таку можливість, для яких 20-30 тисяч – не гроші. Ціна найдорожчого лота – «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», зокрема, становить 50 тисяч гривень. До кожної трансформованої скрині переможці аукціону отримають також великі гільзи від артилерійських снарядів різного типу, перетворені в красиві вази».

Питання направлення коштів, зі слів очільниці БФ «Гарна справа», вирішили буквально в останні дні. Всі зібрані кошти будуть скеровані на допомогу Кочубеївській територіальній громаді Херсонщини, яка пережила окупацію і підтоплення».

– Рішення було одноголосним. Ми винні цим людям, адже вони переживають страшні речі. Рівненщина, дякувати Богу та ЗСУ, живе у спокої. Ми їм зобов’язані, бо вони тримають лінію оборони, за якою ми можемо почуватися у безпеці».

Кочубеївською громадою, як розповів начальник Рівненської ОВА Віталій КОВАЛЬ, де підтопленнями та обстрілами наразі повністю знищено 124 будинки, опікується наша область.

– Варто відзначити, – каже очільник Рівненщини, – що всі зібрані кошти від аукціону будуть перераховані на створення Центру безпеки громадян у Кочубеївській тергромаді Херсонщини. Центр безпеки – це приміщення, в яких зосереджені пожежне депо, екстренка і поліцейська станція. Тобто це безпека, максимально наближена до людини. Це вкрай важливо нині для деокупованої Херсонської області.

Виставка «Скрині для Перемоги – трансформація» у Міському будинку культури діятиме до 29 червня. А у четвер роботи переїдуть до галереї «Євро-Арт».

Василь ГЕРУС