fbpx

Дитячі ігри, що допомагають вирішувати рівнянам дорослі проблеми

Діліться інформацією з друзями:

Щоденна рутина, навіть якщо вона пов’язана з творчою роботою, однаково інколи висмоктує, здавалося б, усі життєві сили.

А коли до всього додаються побутові клопоти, всілякі неминучі негаразди та зумовлена пандемією й усіма її наслідками всепоглинаюча гнітюча атмосфера, то, бува, світ Божий не милим стає. Як бути в такій ситуації? Що робити, аби не піддатися песимістичним настроям, не опустити руки, розгледіти в кінці тунелю заповітний промінчик світла? Вихід завжди знайдеться, було б бажання. У цьому на власному досвіді переконалися працівники редакції рівненської газети «7 днів», для яких тренерки ігротехніки Клубу фінансових ігор Ольга Ігнатьєва і Тетяна Кравчук провели гру-пошук внутрішніх резервів «Сила в тобі».

Чого душею кривити, журналісти – теж люди. Отож ніщо людське їм не чуже. У кожного, як твердить англійське прислів’я, свої таргани в голові. Одному бракує сміливості взятися за незвичну справу, інший не вміє раціонально розпоряджатися власним часом. Хтось потерпає через те, що не наважується сказати надокучливому колезі рішуче «ні». А дехто просто не знає, де знайти внутрішні резерви, або віднайти впевненість у собі.

– Гру «Сила в тобі» розробили українські ігротехніки Костянтин та Юлія Галюки у співпраці з психологом Дариною Кунченко, розповідає Ольга Ігнатьєва. Вони спершу мали намір створити її для дітей 6-7 років, які йдуть до школи, аби навчити їх умінню долати свої страхи перед новим колективом і адаптуватися в незнайомому середовищі. Коли гра пішла «в життя», її автори зрозуміли, що вона може використовуватися не тільки для маленьких діток, а й для дорослих. Причому набагато ефективніше. Так гра «Сила в тобі» переросла у дорослу, а згодом навіть у бізнесгру, яка допомагає вирішувати серйозні питання тим, хто прагне розвитку. Передусім людина має поставити перед собою питання: «Як? Як я можу сам собі допомогти?» Тому в грі, яку ми проводимо, перед кожним учасником стоять аналогічні питання. Тобто людина вчиться самостійно шукати вихід зі скрутних ситуацій, які трапляються на її життєвому шляху.

Ігрова форма для вирішення серйозних проблем, як переконує Тетяна Кравчук, використовується не випадково:

– Гра спершу викликає подив або посмішку. Чому? Бо виглядає дуже дитячою. Утім посмішка – це саме той інструмент, який згладжує напругу, допомагає розслабитися. Тобто бути самим собою. Чому гра може бути ефективною і давати хороший результат? Бо вона вихоплює нас із реальності, допомагає ставитися до запитань грайливо. Тоді, коли наша свідомість зосереджена на тому, що маємо вирішувати якісь архіважливі завдання, вона допомагає підсвідомості вказати правильний шлях. Саме тому ми любимо цю гру. Власне, за її результат. До речі, якщо у нас виникають ситуації, коли не знаємо, як вчинити, ми самі граємо в цю гру. Програємо різні стратегії і отримуємо те, що нам потрібно.

Напевно, зайве переказувати перебіг гри, яку Ольга Ігнатьєва і Тетяна Кравчук провели в редакції газети «7 днів». Вирішили, що краще надати слово її учасникам, які поділилися своїми враженнями від гри «Сила в тобі».

Василь ГЕРУС:

– З одного боку гра навіяла атмосферу безтурботності, як це бувало в дитинстві, коли повністю поринаєш у розваги. Але це не свідчить про те, що можна було просто «вбити час». Бо доводилося працювати головою. Адже необхідно було порадити своєму герою, що потрапив у скрутну ситуацію, знайти з неї найбільш оптимальний вихід. Бажано – свій, а не запропонований в умовах гри. Гадаю, мені це вдалося, бо, перевтілившись у свій ігровий персонаж, знаходив усі рекомендації доволі слушними.

Та головне – не це, а результат. По закінченні утвердився в думці, що знаходжуся на правильному шляху. Тобто у житті (як це було й у грі) необхідно покладатися насамперед на себе. А ще гра нагадала, що в будь-якій складній ситуації завжди є кілька варіантів розв’язання проблеми. А ось який з них вибрати – слово за тобою. Тож не доведеться нарікати на когось.

Наталя НИРКОВА:

– Перед початком гри думала, що це буде просто цікавий час, проведений із колегами. Перше завдання – одним реченням описати те, що турбує, що хочеться змінити, що найбільше цікавить. Буцімто в ході гри можеш знайти відповідь. Отже – почали. На ігровому полі – казкові герої з відомих мультиків. Вони потрапляли в скрутні ситуації і потребували поради, як їх вирішити. Одразу зрозуміла, що не шукатиму «правильних» варіантів, а підказуватиму той вихід, який обрала б для себе. У результаті – отримала відповідь на свій запит. Найціннішим став висновок: «Коли щось іде не так, як ти хочеш, – це шлях до набагато кращого розвитку подій, ніж навіть можеш собі уявити». Підтвердила для себе, що за все, що відбувається, відповідаємо ми самі. Кожен для себе вирішує: нервувати чи спокійно сприймати життєві виклики; сваритися чи миритися; плакати над проблемою чи шукати вихід.

Наталя ЯГУЩИНА:

– Взагалі не розуміла, як можна грати і вирішувати таким чином якісь важливі питання. Хоча не раз відвідувала різноманітні тренінги. А це також гра в якомусь розумінні. Тому поставилася до цього, як до нового досвіду. Після закінчення гри неочікувано зрозуміла, що не треба чекати нагоди. Натомість треба діяти тут і зараз! Адже можна прочекати все життя і потім жалкувати за втраченим шансом. Мені цікаво було спостерігати за іншими гравцями і ведучими. Кожен із них своїм рішенням також підказував, як поводитися в різних ситуаціях. Відкриттям для мене стала думка, що не варто перейматися тим, як мене сприймають сторонні. То їхні думки і тим людям з ними жити. Це реально спростило в рази деякі життєві ситуації. Назва гри говорить сама за себе – «Сила в тобі».

Світлана ПІКУЛА