Довідка про несудимість кандидатам в мери та в депутати тепер не потрібна

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який скасовує обов’язковість для кандидатів у депутати на місцевих виборах подавати під час реєстрації довідку про наявність чи відсутність судимості. Мова йде про законопроект №3995.

Відповідна інформація опублікована на сайті Ради.

У графі “Дати і стан проходження” вказано, що 17 вересня закон підписав голова Верховної ради, а 18 вересня його було повернуто з підписом від президента.

При цьому довідка про наявність чи відсутність судимості вимагається не від усіх кандидатів на місцевих виборах. Відповідно до чинного законодавства, вказану довідку не потрібно надавати:

  • кандидатам у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч осіб);
  • кандидатам на посаду сільського, селищного, міського голови

Нагадаємо, 15 вересня Верховна рада прийняла в цілому закон “Про внесення змін до Виборчого кодексу України щодо спрощення умов реєстрації кандидатів у депутати на місцевих виборах”.

Законом вилучено пункт 9 частини 1-ї статті 222 Виборчого кодексу, який вимагає надання довідки про наявність чи відсутність судимості для кандидатів на місцевих виборах. Тож для всіх кандидатів “встановлюються однакові умови щодо підтвердження несудимості шляхом зазначення про це відомостей у автобіографії”.

Джерело

Діліться корисною інформацією з друзями: