fbpx

Безпекові заходи на Рівненщині: майже 100 проваджень та інформація про 600 колаборантів

За результатами безпекових заходів на Рівненщині розпочато майже 100 кримінальних проваджень та отримано інформацію про 600 колаборантів.

Служба безпеки проводить безпекові (контррозвідувальні) заходи на території Рівненської області. Ці заходи проводяться аби не допустити дестабілізації суспільно-політичної обстановки, вчинення провокацій та будь-яких інших способів розхитати ситуацію в регіоні.

Так, зокрема, з початку 2023 року співробітники Управління СБУ у Рівненській області перевірили 108 тисяч осіб та оглянули понад 85 тисяч транспортних засобів.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

За результатами цих дій розпочато майже 100 кримінальних проваджень, передбачених статтями Кримінального кодексу України, а саме:

  • ст. 111 (державна зрада);
  • ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ст. 114-2 (несанкціоноване поширенням інформації про переміщення ЗСУ);
  • ст. 436-2 (виправдування збройної агресії рф);
  • ст. 436-1 (поширення комуністичної символіки).

Також, отримано оперативні дані стосовно 600 колаборантів, які перебувають на тимчасово-окупованих територіях та перейшли на бік ворога. Інформацію про них передано відповідним регіональним органам.

Безпекові заходи відбуваються виключно з урахуванням правового режиму воєнного стану та у тісній взаємодії з іншими правоохоронними органами.

Під час проведення таких заходів передбачаються низки обмежень на окремих територіях, перевірка документів громадян та огляд автомобільного транспорту.

У разі виникнення питань до окремих осіб, із ними проводиться додаткова робота. Усе це – відповідно до чинного законодавства й задля безпеки мешканців регіону.

СБУ просить громадян із розумінням ставитися до можливих незручностей та належним чином реагувати на законні дії та вимоги правоохоронців, мати з собою документи, що посвідчують особу, дотримуватися режиму комендантської години.

Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу законності, конституційної недоторканності прав і свобод громадян.

Управління СБ України в Рівненській області

Читайте також: Колумбія направить росії ноту протесту