fbpx

Американський військовий: війна в Україні є “найправеднішою війною” його покоління

Колишній зелений берет США воював в Іраку, Афганістані та Україні. Він каже, що війна в Україні є «найправеднішою війною» його покоління.

Девід Брамлетт – колишній рейнджер армії США та зелений берет, який минулого року 10 місяців командував групою Іноземного легіону України. Зараз він працює у фонді Romulus T. Weatherman Foundation, неурядовій організації, яка проводить операції в Україні з ідентифікації, відновлення та репатріації американців, загиблих у бою.

“Радіо Свобода” взяла інтерв’ю у Девіда Брамлетта.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Ось деякі висновки з інтерв’ю:

  • Це, ймовірно, найправедніша війна, яку побачить моє покоління. На мій погляд, це протистояння добра та зла.
  • Мій найгірший день в Іраку чи Афганістані, найгірший із можливих днів, коли ми відчували, що все повністю вийшло з-під контролю, не йде ні в яке порівняння навіть зі звичайним днем ​​в Україні.
  • До того, як минулого року з’явилися HIMARS, ми постійно зазнавали артилерійського та мінометного обстрілу росіян, і в основному — зблизька. Протягом місяця після появи HIMARS кількість артилерійських обстрілів у нас знизилася вдвічі.
  • Я б сказав, що українці страшенно ефективні. Візьмемо, наприклад, загін “Кракен”. Працювали з ними навесні (2022-го року) – на той момент не суперпрофесійно, але ефективно. І це головне. І я впевнений, що ці хлопці згодом стали досвідченішими. Українці такі ефективні на полі бою, бо вони дуже мотивовані: їхній рівень прийнятного ризику набагато вищий. У цих обставинах — так і має бути.
  • Я можу говорити тільки про свій власний досвід, але, судячи з того, що я бачив, російські солдати абсолютно некомпетентні. Ми все ще переоцінюємо можливості російської армії, особливо у країнах Заходу. Якщо подивитися на динаміку російських збройних сил, то вона буде плоскою, або низхідною — тому що вони несуть так багато втрат, і знищили всі свої професійні кадри, які повинні навчати солдатів.
  • На користь України – дочекатися ідеального моменту для атаки. Вважаю, що це (вичікування) свідчить про високий професіоналізм. Український Генштаб чи Валерій Залужний, чи хто цим завідує, досить добрі в тому, що вони роблять.
  • При цьому жодним майстерним ударом українського Генштабу чи Залужного “за раз” цю війну не виграти. Її виграють українські піхотинці з автоматами Калашнікова, борючись у полях, штурмуючи укріплені російські позиції. Якщо ми зможемо зробити все, що в наших силах, щоб підвищити виживання цих хлопців – ця війна закінчиться набагато швидше.
  • росіян слід оцінювати ретроспективно: подивіться, що вони зробили з Придністров’ям, Чечнею, Грузією, а потім Крим та Донбас 2014 року, збиття MH17, отруєння полонієм та “Новичком”, підірвані чеські склади боєприпасів… Я порівнюю росіян зі скаженою собакою.

Фото: Девід Брамлетт.

Читайте також: Підлітків у Бердянську застрелили снайпери