fbpx
Якщо пластикові пляшки, то з прикріпленими кришками: в ЄС діє нове правило

Якщо пластикові пляшки, то з прикріпленими кришками: в ЄС діє нове правило

Діліться інформацією з друзями:

Так країни Європейський Союзу виконують одну з вимог Директиви 2019/904 про зменшення впливу деякої пластикової продукції на довкілля. В Україні також планують імплементувати цю директиву.

Відповідно до статті 6 Директиви держави-члени ЄС мали вжити всіх заходів, щоб з 3 липня цього року відповідна пластикова продукція була представлена на європейських ринках виключно з прикріпленими кришками.

Таке рішення має гарантувати, що кришка потрапить на перероблення разом з пляшкою, а не буде викинута окремо у смітник, або ще гірше – у ґрунти чи воду.

За експертними оцінками, лише 10-15% одноразового пластику щорічно переробляється у всьому світі. При цьому у 2019 році у світі було викинуто 130 мільйонів тонн одноразового пластику. У Австралії на одну людину припало 59 кілограмів таких відходів, у США – 53 кг, у Японії – 37, в Канаді – 34, в Італії – 23 кг.

Відтак ще у 2019 році Європейський Союз почав системно розв’язувати цю проблему та схвалив Директиву 2019/904 про зменшення впливу деякої пластикової продукції на довкілля.

В Україні наразі напрацьовується законопроєкт, який дозволить імплементувати Директиву 2019/904 та поступово обмежити обіг пластикової продукції одноразового використання на території країни.

Зокрема, планується заборонити виробництво, ввезення, введення в обіг та розповсюдження такої продукції, як:

  • гігієнічні ватні палички з пластиковою основою;
  • ємності з пінополістиролу та пластикові ємності у формі блістерного паковання або лотків – для готових харчових продуктів, які споживаються на місці або беруться на виніс;
  • мішалки та соломинки для напоїв;
  • палички, що прикріплюються до повітряних куль;
  • шпажки;
  • одноразові виделки, ножі, ложки, тарілки тощо.

Джерело: Міндовкілля

Читайте також: 9 сусідських озер, які не варто відвідувати. Поки що