fbpx

З Днем народження, Рівне! (фото)

Діліться інформацією з друзями:

Два останні літні вихідні у Рівному стали по-справжньому святковими. Рівняни спочатку відзначали День народження України, наступного дня – свято міста. І хоча цього року Рівне святкове не було таким велелюдним, як завжди, атмосфера свята відчувалася в усіх куточках міста. Фестивалі та конкурси, виставки і презентації, музика й танці, флешмоби і спілкування – усе, що потрібно для гарного настрою. Ділимося з вами фрагментами свята, що потрапили в об’єктиви фотокамер.

Відзначення Дня Рівного розпочалося з покладання квітів до колони Божої Матері та вшанування героїв Небесної сотні й загиблих в АТО. На майдані Незалежності відбувся танцювальний флешмоб учасників танцювальних колективів міського палацу культури «Доброго ранку, Рівне».

Вулицею Соборною від майдану до пам’ятника Марії Несвицькій (Рівненській) пройшли гості свята та юні «янголи». Тут міський голова Володимир Хомко привітав рівнян: « У нас була велика історія – сім століть. Я вітаю тих, хто жив і працював до нас, хто збудував те, що передали нам. Рік був непростий, багато людей було задіяно, щоб місто жило і функціонувало, бо це складний організм. Працювала комунальна сфера, вчителі, медики, підприємства та організації. Низький уклін всім, хто доклав своєї енергії, щоб місто стало кращим. Щиро бажаю, щоб у Рівному жили щасливі сім’ї в добробуті і достатку. Миру Україні, добра та здоров’я!»

Із найкращими побажаннями до присутніх звернулись гості з Польщі та Грузії.

На урочистій академії в міському будинку культури відзначили рівнян. Звання «Почесний громадянин міста Рівного» присвоїли Надії Косміаді, дочці художника Георгія Косміаді. Представники міської влади вручили відзнаки «За заслуги перед містом» відомим у Рівному спортсменам, митцям, освітянам, керівникам. Серед нагороджених і наш земляк Микола Карпюк, який уже декілька років є політичним в’язнем Кремля.

Театральна площа перетворилася на локацію книг і творчості. Рівняни могли придбати й переглянути цікаві видання місцевих, українських та зарубіжних авторів. Зачарувала своїм вишиваним «Кобзарем» та іншими книгами наша вишивальниця Олена Медведєва. Тут же розгорнули виставки своїх робіт вихованці Рівненської дитячої художньої школи ім. А. Мартиненка та світлини знаного фотохудожника Олександра Харвата з видання «Рівне, яке було».

На бульварі Незалежності розгорнулася традиційна «Алея майстрів». Тут можна було придбати роботи народних умільців, взяти участь в майстер-класах, поспілкуватися з митцями.

Нова прекрасна фотозона з’явилася 25 серпня в парку Хіміків на Ювілейному. Тут на честь Дня міста відкрили алею дерев’яних скульптур «Українська казка». Їх виготовили кілька тижнів тому на однойменному все­українському фестивалі, що відбувся в цьому парку.

Традиційною родзинкою святкування Дня міста вже восьмий рік поспіль стає фестиваль ковальського мистецтва «Металеве серце України».

 

 

Цього року до участі в ньому долучилося 80 ковалів. Організатори щороку обирають іншу тематику для цього дійства. Цього року лейтмотивом став крилатий вислів «Краса врятує світ», а центральною композицією – скульптура двох дівчат, що займаються шопінгом.

Фестиваль стартував на День Незалежності, 24 серпня. У перший день ковалі творили взуття для прекрасних панянок із центральної композиції. Згодом їх вмонтували в скульптуру. Де вона розташується після фестивалю, його організатори поки що вирішують.

Були на фестивалі й традиційні майстер-класи, і програма нічного кування. Всі охочі змогли спробувати себе в цьому непростому, але захопливому ремеслі.

У парку Молоді цього дня відбулася дискусія про майбутнє Рівного в рамках проекту «Майстерня міста».
А поціновувачів джазу чекав «ART Jazz пікнік»

У парку ім. Т. Шевченка гостей свята чекали лікарі на «медичному пікніку». Усі охочі скористалися можливістю визначити індекс маси тіла, протестуватися на гепатити і ВІЛ-інфекцію, визначали рівень глюкози у крові та холестерину. Спеціалісти перевіряли гостроту зору і консультували з приводу профілактики захворювань, розповідали про вакцинацію та календар профілактичних щеплень. Інформували про збалансоване харчування і здоровий спосіб життя. Навчали домедичній допомозі. Позитивну атмосферу доповнювали лікарняні клоуни «Червоні носи» м. Рівне.

У переддень святкування дня Рівного в міському будинку культури влаштували виставку восьмого кубку з фотомистецтва «Я люблю своє місто, я люблю свій край». На ній презентували 60 кращих із майже двох тисяч світлин, що надіслали на конкурс митці з 14 країн світу. Головну нагороду – гран-прі конкурсу та скульптуру «Муза фотографа» – здобула представниця Грузії Ніно Інадзе.

На День незалежності в центрі вРівного змагалися силовики: бійці Управління національної поліції, Патрульної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України та Національної гвардії. Переможцями  змагань «Найсильніший захисник» стали бійці ДСНС, друге місце – за Управлінням національної поліції, «бронза» – в СБУ.

Єдину в Україні скульптуру, присвячену мотоспорту, відкрили поблизу мототреку в Рівному на День міста. Гроші на пам’ятник (близько 120 тисяч гривень) збирали самі рівняни, долучився і міський голова. «Рівне і спідвей – нероздільні. Це бренд міста!» – наголосив Володимир Хомко на відкритті пам’ятника. На святкову подію завітали сотні рівнян, у тому числі й ветерани мотоспорту. Наступними кроками стане створення алеї слави рівненського спідвею та рекордсменів рівненського мототреку.

Завершилися святкові дійства великим концертом на майдані Незалежності. Рівнян розважали Роман Скорпіон, гурти «Цвіт кульбаби» та «Rumberos».

Наталія НИРКОВА