fbpx

Як швидко висушити білизну без сушки

Діліться інформацією з друзями:

Осінь принесла з собою не лише похолодання та дощову погоду. Вона створила ще одну побутову проблему – із пранням.

Коли в помешканні холодно і вогко, випрані речі можуть сохнути кілька днів, займаючи місце та ще й додаючи приміщенню вологості. Досвідчені господині знають кілька способів, як швидко висушити мокрий одяг без сушильної машини.

Провітрюйте приміщення

Не варто щільно закривати вікна, сподіваючись зберегти тепло для сушіння білизни. Коли мокрі речі заповнюють простір, повітря в кімнаті стає ще вологішим. Тож одяг не може висохнути швидко. Крім того, підвищена вологість, що зберігається надовго, може сприяти утворенню сирих плям, а згодом і цвілі. Тому, коли збираєтеся розвісити щойно випрану білизну, прочиніть вікно і впустіть повітря. Це дозволить вийти волозі, а одяг висохне швидше.

Періть меншими партіями

Якщо ви наповнюєте барабан пральної машини «під зав’язку», можуть бути проблеми під час відтискання. Білизна залишиться більш вологою. Спробуйте завантажувати менше. Хоча б до завершення холодного сезону.

Ретельно оберіть місце для сушіння

Сушити білизну на батареї не варто з багатьох причин. Але, розмістивши сушку в безпосередній близькості від батареї і в найтеплішій та сухій кімнаті будинку, куди потрапляє багато сонячного світла, ви дуже прискорите висихання вашої білизни. Не забувайте водночас іноді перевертати сушарку до батареї різними боками. Це рівномірно розподілить тепло по одягу, допомагаючи всьому завантаженню висохнути з однаковою швидкістю.

Не залишайте випране у машинці надовго

Коли пральна машина закінчила свій цикл, одразу діставайте білизну. В іншому випадку одяг може надбати неприємного запаху.

Розвішуйте правильно

Розвішування мокрого одягу – заняття не з приємних. Та якщо робити це правильно і акуратно, це може зайняти багато часу. Проте дуже важливе для швидкості висихання. Розміщуйте довші та громіздкі речі у верхній частині стійки або на зовнішньому периметрі. Стежте, щоб довгі речі не сягали підлоги.

Перевірте вміст ваших підковдр і наволочок. Шкарпетки та спідня білизна можуть непомітно потрапити всередину під час прання або відтискання. Ця «начинка», якщо її не витягти, може залишатися вологою кілька днів і, до того ж, набути неприємного затхлого запаху.

Ксенія БОЙКО