fbpx

Виставка “Ретро-радіо” зібрала шанувальників раритетів

Діліться інформацією з друзями:

У середу в Рівненському обласному краєзнавчому музеї панувала його величність Радіо – тут відкрили виставку ретро-радіоприймачів. В експозиції – як приймачі з приватної колекції рівнянина Павла Тарасовича, так і експонати з музейного фонду.

Декілька десятків різних конструкцій, марок і виконань – проводові і лампові, радіоли, магнітоли та портативні приймачі. А ще – мікрофони, військові радіопередавачі та ключі для азбуки Морзе. До деяких приймачів навіть збереглись інструкції та мапи з

Як розповів сам Павло Тарасович, експонати для колекції потрапляли до його рук різним способом – дарували друзі та знайомі, купував, знаходив буквально на вулиці. Таким чином рівнянин він і зібрав таку незвичну колекцію, які не раз демонстрував на різних імпрезах у Рівному

На відкриття виставки завітали рівняни, серед яких були і професійні радіожурналісти (як то Валентина Романюк, Сергій Шидловський, Оксана Юрченко), і просто шанувальники радіо. Серед них був і Олександр Коташевський, який став «співавтором» виставки, адже свого часу передав до фондів чимало радіоапаратів.

Сам Павло Тарасович є одним із найбільших пропагандистів та знавців радіо на теренах нашого краю. Хоча він за освітою  ветеринар, та з дитинства був радіоаматором, що,зрештою, вже у зрілі роки, привело його в Антарктиду.Один з учасників української полярної експедиції 2000 році, він зі станції «Академік Вернадський» забезпечував радіозв’язок з Великою землею.

Павло Тарасович – невтомний популяризатор радіо, веде гурток радіо для дітей, де вони вивчають радіотехнології, азбуку Морзе, працюють над дикцією. А протягом місяця, поки в музеї триватиме виставка, колекціонер обіцяє приходити по неділях, де з радістю поділиться з відвідувачами експозиції всім, що знає про радіо світ.

Микола ПІКУЛА