fbpx
Творчу спадщину

Творчу спадщину ткаль різних поліських регіонів представлять у соборі Рівного

Діліться інформацією з друзями:
Творчу спадщину двох ткаль презентують у Рівному у Свято-Покровському соборі.

Відкриють оригінальну виставку у Свято-Покровському соборі. На ній презентують творчу спадщину двох ткаль – Ганни Верес з Київського Полісся та Ганни Леончук із Рівненського Полісся. Виставка відкриється о 12 годині 22 грудня, у День святої Ганни, яка вважається покровителькою жіночих ремесел та безпосередньо ткацтва. Раніше ми повідомляли, що тисячолітній обряд та унікальна дудка-викрутка презентовані на Рівненщині.
Цього ж дня о 14 годині в Рівненському обласному краєзнавчому музеї розпочнеться конференція «Ткацтво – найдавніше ремесло українців».Тим часом 23 грудня в МБК «Текстильник» заплановано декілька етнодійств: «Відкриття ткацького сезону на Поліссі» з залученням майстринь народної творчості, носіїв ткацької традиції, студентів та проведення свята національного костюму «Поліський вимір».
Таким чином хочуть популяризувати використання ткацької традиції у створенні сучасних брендів одягу. Початок заходу – о 12 годині.
Дійства відбуваються у рамках партнерської діяльності щодо дослідження та вивчення ткацької традиції на Поліссі КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник та КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» РОР за підтримки управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації.