fbpx
ТОП-17 геніальні винаходи, які зробили діти

ТОП-17 геніальні винаходи, які зробили діти

Діліться інформацією з друзями:

Чимало винаходів і відкриттів зробили діти. І більшістю дитячих ноу-хау ми користуємось у повсякденні. Тож, які винаходи зробили діти?

Здатність мислити оригінально, творчо притаманна малечі, мабуть, від створення світу.

Хутряні навушники

Чи знаєте ви, що одному з найвідоміших головних уборів, хутряним навушникам, уже майже 150 років? Їх винахідник, 15-річний Честер Грінвуд, також народився і жив у США. Він обожнював кататися на ковзанах. Як і всі підлітки, хлопчик ненавидів шапки, бо постійно сповзають на лоба і закривають очі. Честер взяв два металеві обручі та з’єднав їх обідком. Бабуся допомогла йому обшити навушники хутром й оксамитом. Через багато років він продав свій винахід американській армії, і в другу світову війну він активно використовувався у екіпіровці військових. Протягом усього життя Честер запатентував близько 100 винаходів.

Снігохід

Канадському підлітку Жозефу-Арману Бомбардьє теж було 15 років, коли він зібрав свій перший снігохід. Для цього хлопчик пожертвував автомобілем, подарованим йому батьком на день народження в 1922 році. Стареньке авто було повністю розібрано і вивчено, а вже через тиждень машина  отримала полози замість коліс. Захоплення хлопчика переросло у справу всього його життя. Жозеф-Арман Бомбардьє здобув інженерну освіту, заснував фірму Bombardie і почав виробляти снігоходи і літаки. Його снігохід Ski-Doo і нині є однією з найпопулярніших і вдалих моделей у світі.

Ласти, крісло-гойдалка, біфокальні окуляри

Перші прилади для плавання винайшов Бенжамін Франклін, щоправда, 12-річний майбутній борець за незалежність Штатів пропонував вдягати їх на руки. Пізніше хлопець ввів позначення електрично заряджених станів “+” і “-“, знайшов докази електричної природи блискавки, й у 1752 році запропонував проект громовідводу. У списку його винаходів – крісло-гойдалка та біфокальні окуляри.

Батут

Ідея створення батута належить 16-річному Джорджу Ніссену. 1930 року, спостерігаючи за змаганнями повітряних гімнастів, підліток звернув увагу на те, як гімнасти наприкінці виступу стрибають на страхувальну сітку. Хлопець вирішив змайструвати “пружну установку”, на якій можна було б стрибати й, злітаючи в повітря, виконувати різні трюки.

Іграшкова вантажівка

Іграшкову вантажівку з відкидним кузовом винайшов шестирічний Роберт Петч. Малюк намалював батькові конструкцію, щоб той змайстрував йому таку машинку. До речі, винахід було запатентовано.

Робот-інженер БТІ

12-річний Максим Лема зі Львова створив робота, що виконує функції інженерів БТІ. Робот сканує приміщення, заміряє площу й за допомогою радіосигналу передає дані на комп’ютер.

Діагностика раку підшлункової на ранніх стадіях. Нано-тест

Джек Андрака, американський школяр, з дитинства пристрасно захоплювався наукою. У 15 років він зумів створити тест, що діагностує появу злоякісної пухлини. До цього рак визначався після довгих і дорогих досліджень на спеціальному обладнанні, яке не виявляло хворобу на ранній стадії. Винахід Джека Андрака подарував життя мільйонам людей. Простота, дешевизна і доступність методу стала шансом навіть для найбідніших верств населення, в яких раніше практично не було можливості проходити обстеження в дорогих клініках. У 2012 році підліток отримав грант у розмірі 75 тисяч доларів і став лауреатом премії Intel Science Fair імені Гордона Мура.

Зубна щітка

13-річний Дмитро Рєзников спільно з фахівцями Московського Державного медико-стоматологічного університету розробив унікальну зубну щітку – спеціально для космонавтів, що працюють на орбітальній станції.

Шрифт Брайля – це винахід дітей

Рельєфно-точковий тактильний шрифт, призначений для письма і читання незрячими людьми, розробив французький підліток – 15-річний син чоботаря Луї Брайль. Хлопчик був сліпий із 3-річного віку, а за основу свого шрифту взяв «нічний шрифт» капітана артилерії Шарля Барбьє, який використовувався військовими того часу для читання донесень в темряві.

Засіб для зняття бинтів

Восьмирічна Аланна Маєрс із Данедіна (Флорида, США) винайшла засіб для безболісного зняття бинтів. До складу продукту входять мило, лавандова олія та вода. Цю ідею дівчинці навіяла необхідність зняття бинтів після виписки з лікарні.

Фруктове морозиво

Френк Епперсон в 11-річному віці винайшов фруктовий лід на паличці. Саме відкриття сталося випадково: увечері хлопець забув сік на вулиці, а вранці виявив у склянці фруктове морозиво. Ідею оцінили рідні та друзі Френка. А у 29 років він запатентував свій винахід.

Дзвінок під час відсутності в будинку

13-річний Лоренс Рок із Великої Британії заробив 250 тисяч доларів, винайшовши дзвінок, який отримують на мобільний телефон господарі будинку під час своєї відсутності. Підліток, по суті, створив програму, яка з’єднала SIM-картку мобільника та дверний дзвінок.

Прапор Аляски

1927 року 13-річний Бенні Бенсон узяв участь у конкурсі, організованому серед старшокласників, і переміг 700 суперників. Пізніше Бенні розповідав: щовечора перед сном він дивився на зірки – звідси й ідея, яка принесла йому перемогу, а також 1000 доларів та годинник із гравіруванням.

Льодяники від гикавки

13-річна школярка Меллорі Кьювмен з Манчестера, США, винайшла нові ліки від гикавки. До складу нових ліків увійшли звичайні льодяники, цукор і яблучний оцет. Новинка вже отримала назву «Hiccupops».

Шрифт Брайля

Рельєфно-точковий тактильний шрифт, призначений для письма й читання незрячими людьми, розробив французький підліток – 15-річний син шевця Луї Брайль. Хлопець був сліпий із трирічного віку. За основу свого шрифту він узяв “нічний шрифт” капітана артилерії Шарля Барбьє, який використовувався військовими того часу для читання донесень у темряві.

Мобільний акумулятор

Каліфорнійська школярка Ейша Кхаре також отримала премію й грант від Intel за створення мобільних акумуляторів нового покоління. Вони заряджаються лише за 20 – 30 секунд, причому енергію витрачають значно економніше, тож їх вистачає надовше.

Пластилін

Виявляється, пластилін винайшла школярка Клео Маквікер — онука відомого виробника засобу для очищення шпалер від вугільного пилу. Дівчинка запропонувала використовувати цей засіб для гри. З його складу прибрали очисний компонент, додали мигдалеву олію і фарбники.

Джерело: 24 канал

Читайте також: