Щоб букет тішив погляд довго

Діліться корисною інформацією з друзями:

Квіти люблять і діти, і дорослі. А подарований з приводу чи без приводу букет тішить у будь-якому віці. Тому важливо знати, як зберегти зрізані квіти свіжими якомога довше.

Якщо ви даруєте квіти, то відразу ж після покупки оберніть їхні стебла легкою і злегка вологою тканиною. При перевезенні букет краще захистити від вітру і сонячного проміння. В цьому допоможе поліетиленова плівка або обгортковий папір.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Отримавши в подарунок квіти, не поспішайте знімати упаковку. Квіти не люблять різкої зміни температури. Краще потримайте їх із півгодини в подарунковій упаковці, поки вони «звикнуть» до нової температури. Особливо важливі такі правила за вітряної та холодної пори року.

Вода для букета має бути чистою і відстояною або фільтрованою. Деякі флористи навіть рекомендують поміщати квіти в мінеральну воду без газу. Перед тим, як поставити квіти у вазу, зріжте кілька сантиметрів стебла гострим ножем, а потім потримайте місце зрізу під струменем води з невеликим напором. Важливо також видалити всі листки, шипи, бруньки, відростки до того рівня, до якого буде доходити вода у вазі. Це попередить процеси гниття стебла.

Зберегти свіжість і красу букету допоможе добриво з кухонної солі (1 ч. л. на літр води), кількох шматочків деревного вугілля і 5 крапель борної кислоти.

Квіти не люблять сусідства з фруктами, бо плоди виділяють газ етилен, який прискорить в’янення.

Деревовидні квіти (для прикладу, бузок) будуть вдячні, якщо їх помістити в теплу воду, попередньо злегка розбивши їхні стебла молоточком.

Для орхідеї в якості добрива можна використовувати слабкий спиртовий розчин (чайна ложка на відро води).

Тюльпани люблять, коли їхні стебла щоранку вкорочують на 1 см і занурюють в крижану воду на кілька хвилин.

Троянди не люблять впливу прямих сонячних променів і протягів. Вони прекрасно себе почувають у прохолодному і злегка затемненому місці. А ось біля батареї вони швидко зів’януть. Важливо також, щоб на бутони троянд не потрапляла волога – вона сприяє появі коричневих плям на пелюстках.

Хризантема залишиться свіжою і красивою довгий час, якщо розчинити таблетку ацетилсаліцилової кислоти у 2 літрах відстояної води, а потім помістити в розчин букет.

Сумісність «характерів»

Як і люди, не всі квіти «дружать» одне з одним. Наприклад, не можна ставити поруч конвалії, троянди, гвоздики, нарциси, лілії і маки. Троянди ж такі примхливі, що «родичів» різних сортів не можна ставити навіть в одну вазу.

Ксенія БОЙКО