fbpx
Народний депутат Геннадій Пушкаренко.

США закуплять українську зброю

Діліться інформацією з друзями:

Військова допомога з боку США передбачає передачу нашій державі не лише американської зброї, а й замовлення на підприємствах українського військово-промислового комплексу.

Як повідомляє пресслужба апарату Верховної Ради України, про це розповів народний депутат, заступник Голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

«Із передбачених 60,8 млрд доларів допомоги Україні 23 млрд підуть на заміщення зброї з американських складів. Тобто американські виробники зможуть отримати замовлення на цю суму. Для американських компаній, що займаються виготовленням зброї, це позитивний момент. Ці кошти залишаються в економіці Сполучених Штатів, водночас відбувається оновлення озброєння. Ще 13 млрд підуть на закупівлю найсучаснішого озброєння, при цьому не тільки в американських виробників», – поінформував парламентарій.

Він наголосив, що 1,6 млрд доларів планується витратити на закупівлю української зброї.

«Це сьогодні дуже важливо, адже йдеться про створення спільних оборонних підприємств, які будуть розташовані на території України чи в сусідніх із нами країнах, враховуючи безпекові аспекти. Це один із чинників розвитку української економіки. Сьогодні ті військові технології, які є в нас, перевірені в бойових умовах, що робить наш ВПК достатньо привабливими для багатьох держав світу», – підкреслив народний депутат.

За його словами, загалом виділення допомоги від США – це сигнал того, що Сполучені Штати залишаються лідером вільного світу.

«Це також сигнал, що Україна не залишається сам на сам з агресором. Наші партнери активізувалися, виділяються значні пакети військової допомоги, а з багатьма державами підписуються безпекові угоди», – підсумував політик.

Читайте також: Польща готова допомогти повернути в Україну чоловіків призовного віку. Литва думає про це