Рівненська краєзнавця Анна Лимич презентувала своє третє видання про історію Квасилова

Діліться корисною інформацією з друзями:

Презентація історичного видання Анни Лимич «Від чеського Кvasilova до Рівненської громади» відбулася в обласній бібліотеці.

На презентацію завітали відомі письменники, історики, краєзнавці, представники чеської громади, рідні яких проживали у Квасилові.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

У новій книзі письменниця зібрала інформацію про історію чеських переселенців, які внесли вагомий внесок у розвиток Квасилова. Також у ній є окремий розділ про нові сторінки життя селища з моменту приєднання до Рівного. Окреме місце займають історичні фото, світлини чеських родин тих часів.

Праця над книгою офіційно розпочалась у грудні минулого року. Грошовий сертифікат на видавництво перших ста примірників вручив пані Анні очільник команди «Рівне Разом» Віктор ШАКИРЗЯН з побажаннями плідної праці.

– Хочу сердечно подякувати Анні Андріївні і всім, хто долучився до сьогоднішнього свята. Книга про історію Квасилова, про історію чеських поселенців на Волині, які сприяли культурному і економічному розвитку селища, вийшла справді цікавим і захоплюючим авторським дослідженням. З пані Анною товаришуємо давно. У грудні 2021 року обговорювали ідею нової книги. Тоді це був ще тільки творчий задум, тішуся, що завдяки її таланту і підтримці «Рівне Разом» та консульства Чеської Республіки ми втілили його у життя. Сьогодні з приємністю передаю декілька примірників для відвідувачів нашої бібліотеки. Вітаю пані Анну з народженням нової книги! З нетерпінням чекаємо наступних літературних перемог! – зазначив Віктор Шакирзян під час презентації видання.

– Порівняно з попередніми двома томами, це видання далось важче, адже доводилось зустрічатись, дистанційно спілкуватись з представниками чеських родин, фактично документувати їх свідчення та спогади, а не лише працювати з історичними документами, – розповіла авторка історичної праці під час її презентації.

Квасилів за його неповторність тодішні дослідники називали «Волинською Прагою». Як зізналася староста селища Віта КИСІЛЬОВА, саме завдяки пані Анні вона глибше пізнала історію Квасилова і по-новому закохалася у це селище.

Високу оцінили історичну працю Анни Андріївни й представники чеської громади, які також посприяли виходу видання у світ.

«Чехи навчили нас з глибокою шаною та повагою ставитись до могил своїх предків, своєї історії та традицій. Завжди дивувала їх глибока обізнаність про історію свого роду. Вважаю, що тираж у 100 примірників – лише маленький старт, адже книга викликала неабиякий інтерес і в Рівненській громаді і в Чеській республіці! У ній вміщено імена українців і чехів, події давно минулих днів і сьогодення, радісні і трагічні історичні сторінки співіснування двох народів»,- вважає староста селища Віта Кисільова.

У цей вечір було сказано чимало: теплі слова вдячності від читачів, дружня критика та побажання від колег по перу. А ще вихованці Квасилівського НВК «Школа – ліцей» зробили усім присутнім музичний подарунок.