Маленьке і затишне, компактне і зелене, колиска давніх цивілізацій, осередок творчості і креативу, молоде й сучасне. Кожен рівнянин бачить і сприймає своє місто по-іншому. Але недаремно кажуть, що краса в очах того, хто дивиться.
Ми запитали відомих рівнян, яким вони хочуть бачити своє рідне місто і що роблять уже сьогодні, аби воно стало саме таким.
Богдан ГАПЯК, співвласник Рівненської фабрики нетканих матеріалів:
– Мабуть, якщо будь-кого зненацька запитати, яким він чи вона бачать рідне місто у своїх мріях, то найчастіше у відповідь можна почути: затишним і комфортним. Дехто бачить його красивим чи безпечним. А я мрію про Рівне, в якому хочеться жити. Саме жити, радіючи кожному Божому дню. Пишатися рідним містом, а не нарікати на всілякі негаразди.
Звісно, для цього треба працювати – багато і сумлінно. І не десь там, за кордоном, а в себе вдома. Бо як би банально це не звучало, без потужної економіки Рівне приречене на жалюгідне існування. Та навіть не хочу про це говорити, бо майбутнє рідного міста бачу зовсім іншим. Моя уява (зауважте – не фантазія) малює усміхнені обличчя працівників нашої «нетканки». Самодостатніх, які гордяться своєю фабрикою. Перед очима постають гарні, затишні житлові квартали, квітучі клумби, доглянуті вулиці й майдани, наповнені атракціонами парки, сучасні спортивні й дитячі майданчики. Усе те, що робить побут комфортним. І головне, що в місті, де живуть щасливі люди, ні на мить не втихає до щему в серці веселий дитячий сміх.
Зізнаюся, як на духу:
мрію, щоб колись, гуляючи з дружиною Лесею із нашими правнуками, як зараз з внучкою Міланою, я дякував Господу, що подарував мені щастя жити в Рівному – воістину райському місці на землі.
Юрій ВОЗНЮК, народний депутат України VII і VIII скликань, кандидат на посаду міського голови Рівного:
Рівне – моє рідне місто. Воно має стати не лише комфортним для мешканців та гостей, а й потужним економічним центром. Сюди слід залучати інвестиції. Ми маємо підтримувати цікаві ідеї та проєкти. Кожен житель Рівного має відчувати перспективу проживання у цьому місті та впливати на його розвиток.
Рівне – місто, де економіка є основою добробуту людини. Той, хто готовий вкладати в місто Рівне ресурс та інтелектуальний потенціал, точно отримає підтримку міської влади.
Мар’ян ГОДА, керівник Рівненського пивзаводу, депутат Рівнеради:
– Для мене одна з найцікавіших, але недостатньо розвинутих рис Рівного – туристична привабливість. Тренд на мандрівки батьківщиною охопив українців кілька років тому. Хто подорожував, той знає: попит перевершив пропозицію не тільки в частині сервісу, а й у самих концептах. Можна зробити кількасот колоритних фотознімків Тунелю кохання, але від того повторних візитів більше не стане.
Чимало українців хотіли б мандрувати більше, ніж раз на рік. Короткі поїздки рідним краєм і сусідніми областями можуть перевершити попит на мандрівки за кордон. Тому саме на цьому ми із командою однодумців і зосередилися, коли задумали й почали втілювати ідею створення історичного кварталу. Заради справедливості зауважу, що наші існуючі заклади й без туристів мають високу відвідуваність. Пивний бренд «Рівень» успішно розвивається. Але хотілося б більшого. І не лише для себе, а й для Рівного.
Тому задумали «Історичний квартал». Бачимо тут богемні вечори з рівненським пивом, сотні туристів, котрі відвідають музей історії пивоваріння. Соціальні сенси мають значення, якщо говорити про них у затишному сквері з кухлем пива в руці. На території заводу звели кольорові будиночки та дворівневий підземний паркінг. У майбутньому планується Музей історії пивоваріння та хмелярства Волині, а також культурний простір для художніх виставок та фестивалів. Можемо навіть на Бразильський карнавал замахнутися (посміхається, – прим., ред.). Постійна локація для фестивальних заходів – запорука їх повторюваності та масштабування.
Є реальна перспектива залучити до Рівного міжнародну спільноту. Дати нарешті світові приємний інформаційний привід згадувати про Україну.
Ольга ГОЧ, голова ОСББ «Орхідея Рівне»:
– Якщо порівняти наше місто з іншими, то воно може й не таке велике, але затишне і охайне, постійно росте, розбудовується, оновлюється. Тут не лише створюють щось нове, а й уміють доглянути те, що вже є. Подивіться на наші вулиці, парки, які щороку змінюються на краще.
Велика заслуга голів ОСББ в тому, що старі будинки, хрущовки і панельки виглядають, як нові. Така робота проводиться не в усіх містах, повірте мені.
Рівне росте й розвивається. Бо не просто глибинка, де застигло життя.
Приміром, біля нашого будинку зробили гарний дитячий майданчик. Ми писали листи і влада відгукнулася. Облаштували у дворі великий сучасний спортивний майданчик, зробили освітлення. Тепер тут займаються не лише мешканці з сусідніх будинків. Часто буває, що й з усього мікрорайону люди приходять.
Звісно, хотілося б, щоб більше було робочих місць. Аби молодь залишалася в Україні і розбудовувала свою державу. Щоб у відпустку люди їхали не лише за кордон. Цей рік нам показав, як багато прекрасних і неповторних куточків є в Україні. Наша молодь талановита і має бажання творити й змінювати світ довкола себе на краще. Я й сама зважилася стати головою ОСББ, бо цього хотіла. Адже майбутнє починається з кожного із нас.
Бо кожен рівнянин – це маленька частинка міста.
Переконана: коли ти працюєш і розвиваєшся, то й світ довкола тебе так само змінюється. Тому прагну щодня робити так, щоб людям було приємніше повертатися до свого дому, щоб у дворі та будинку вони почувалися комфортніше. Щоб змінювати погляд людей. Бажань і намірів багато. Звісно, не все буде одразу. Але, коли працюєш і стараєшся, то поступово все буде так, як мрієш.
Марія МАТВІЙЧУК
Постійно бути в курсі новин вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»