fbpx

Книгу рекордів Гіннеса уклали брати-вундеркінди

Діліться інформацією з друзями:

Перше видання Книги рекордів Гіннеса надрукували в Лондоні 27 серпня 1955-го. Її назвали на честь Артура Гіннеса, який заснував в XVIII ст. пивну компанію. Примірник коштував 5 шилінгів – $9 на сьогодні.

Керівник пивної компанії Guinness сер Г’ю Бівер вирішив створити альманах, де будуть зібрані всі досягнення у світі тварин та людей у межах Великої Британії. Порадився із знайомими – близнюками-вундеркіндами Норрісом та Россом Маквайтерами.

Вони працювали над книгою цілий рік. На адреси астрофізиків, фізіологів, зоологів, метеорологів, вулканологів, ботаніків, орнітологів, економістів, нумізматів, кримінологів, етимологів і багатьох інших фахівців відправили численні листи. У кожному зверненні просили або назвати рекорди із певної галузі або підтвердити чи спростувати уже відомі факти.

Брати особисто перевіряли деякі сумнівні рекорди. Комісія відхиляла всі пропозиції, які несуть в собі якусь небезпеку для потенційного рекордсмена, так і для глядачів. Брати відмовили вагітній жінці, яка стверджувала, що її плід продиктував їй з живота довгу історію і заслуговує запису в Книзі рекордів Гіннесса. Не приймали до уваги “рекорди” тварин-циркачів, чи досягнення по кількості вбитих чи впольованих звірів чи птахів.

До дня народження Книги згадаємо найвідоміші досягнення українців, які потрапили до світової збірки:

 Українська «Мрія» у 2009-му стала асболютним світовим рекордсменом у важкій вазі й опинилася у Книзі рекордів Гіннеса за перевезення найважчого в історії авіації монолітного вантажу. Його тоннаж – 187,6.

Український спортсмен Сергій Бубка потрапив до Книги рекордів за найбільшу кількість світових досягнень у легкій атлетиці. На його рахунку їх цілих 35! Зокрема, він першим в історії спорту здолав позначку в 6 метрів у стрибках у висоту.

В Острозькій Академії майже 3 тижні безперервно читали твори Тараса Шевченка. За 456 годин студенти та викладачі встигли продекламувати 11 250 творів. «Кобзар» повністю перечитали 45 разів! Так відзначили 200 років із дня народження письменника.

65-річний львів’янин Павло Рєзвий на звичайному човні за 61 добу перетнув Атлантичний океан. І став найстаршою людиною, якій це вдалося.

Українці створили електробайк Delfast, який проїхав на одному заряді батареї 367 км і встановив світовий рекорд. Тепер український винахід – у Книзі рекордів Гіннеса.