fbpx

Підгодовувати птахів треба постійно, впродовж всієї зими

Діліться інформацією з друзями:

Підгодовувати птахів треба постійно, але знати чим. Дайте птахам взимку сала, круп – але не хліба. І в жодному разі не годуйте солоною їжею.

Зима завжди стає серйозним випробуванням як для людей, так і для фауни. Особливо сутужно птахам, яким за великого снігу і тріскучих морозів знайти корм непросто і підгодовувати птахів необхідно.

Пернатим, які живуть у лісах, біля полів, давати собі раду дещо простіше: вони знайдуть для себе висококалорійне насіння бур’янів, примерзлі ягоди-вітаміни глоду, шипшини, горобини, калини. У місті цієї поживи обмаль. Вижити у мегаполісах птахам буде легше, якщо відчують опіку людей.

“Жайворонки стали Великоднем” – що означали птахи для давніх українців

– Найпростіший корм для наших крилатих друзів – сире соняшникове насіння, – розповідає професор кафедри зоології Львівського національного університету Андрій БОКОТЕЙ. – Його їдять майже всі птахи. Для синичок прекрасна їжа – підвішений шматочок свіжого сала. Птахам категорично не можна давати солону, копчену їжу, бо вона висушує-виснажує їхній організм, вражає печінку, через що вони можуть загинути. Зерноїдним птахам можна давати різні види круп (крім пшона), пластівці. Наші крилаті друзі подякують вам, якщо пригостите їх квасолею, сочевицею, вівсянкою, льоном, горохом. Люблять птахи соковиту їжу. До смаку їм буде порізаний на кубики гарбуз, потерта морква. Яблука вони розклюють самі.

Орнітологи кажуть, що не варто давати птахам хліба, адже він від вологи збільшується в об’ємі, спричиняє бродіння, а це може призвести до закупорювання органів травлення птахів. І як наслідок – до фатального кінця. Свої небезпеки у пшона. Воно позбавлене природної оболонки. Через це на ньому нагромаджуються окислені жири, шкідливі хімічні речовини, які погублять пернатих.

Якщо вже хтось узявся підгодовувати птахів, то робити це треба постійно, впродовж всієї зими. Пернаті запам’ятовують місце годівничок і прилітають туди. Вони довіряють нам з вами, і коли раптом у годівницях не виявиться корму, змушені будуть шукати його деінде, витрачати для пошуку більше сил.

А ще фахівці радять: підгодовувати птахів потрібно не завжди, а тільки за особливо складних погодних умов – коли після крижаного дощу і морозу дерева вкриваються льодом, коли за вікном сильна студінь. За плюсової температури вони знайдуть собі поживу самі.

Іван ФАРІОН