Пекельна хоругва, або Різдво Козацьке полонить серця рівнян

Художній фільм-казка «Пекельна хоругва, або Різдво Козацьке» вийшов у широкий прокат та активно полонить серця шанувальників кіномистецтва, яких є чимало серед рівнян.

В основу сценарію лягла казка відомого українського казкаря Сашка Лірника «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири гори і козацький рід».

Одну із ролей зіграв рівненський лірник Андрій Ляшук, який на своїй сторінці у Фб про фільм написав так:

Андрій Ляшук.

«Це сталось. Сьогодні я нарешті потрапив у Кінопалац Україна (м.Рівне) на фільм Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво знятого за сценарієм відомого казкаря Сашка Лірника. Дивився фільм вперше, хоча довелось самому відповідально відпрацювати два знімальних дні на майданчику. Ще до перегляду перечитав купу відгуків та рецензій, тому не буду розхвалювати та спойлерити. Просто рекомендую. У Рівному фільм в прокаті до 15 січня. Кожен день зал повний. Квитки купуйте та бронюйте заздалегідь, бо в день показу їх вже нема.»

Відомо, що режисер фільму Міша Костров. Зйомки кінострічки тривали на Київщині та у деяких місцях столиці, зокрема в Національному музеї архітектури та побуту України в Пирогові. А от підземний світ митці створювали у знімальному павільйоні.

Від українських кінокритиків фільм загалом отримав схвальні відгуки. Окремі навіть зазначили, що кінострічку треба внести до списку обов’язкових для перегляду школярами перед Різдвом.

Не приховує свого захоплення кіношедевром керівник Рівненської обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас» Віктор Пражмовський відомий у Фб як Семен Монах:

Віктор Пражмовський.

«Вражень – купа. Але по порядку. Перед фільмом зателефонував мій учитель Олександр Притула і каже – я п’ять разів плакав. Чесно – не повірив. Ви можете не повірити мені, я тоже не сентиментальний, але вперше за довгий час, сам кілька разів плакав. Називається, пішов, блін, на комедію. Тим не менше, сидів і вперто шукав ляпи. Не знайшов. Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво знято на рівні не найкращих, але добрих діснеєвських фільмів. Не дивлячись на відносно скудний бюджет, антураж передано неймовірно. Найбільше сподобався жид – надзвичайно колоритний. Домовик тоже нічогенький. Смерть надто мало показана, але дуже гарно. Фільм не затягнутий, динамічний, присутня любовна лінія з відьмою. Коротше, кіно треба крутити кожного року на Різдво. Антон Олександрович Гребенюк не дасть збрехати , він чесно сказав – найкращий фільм.
Народ, знайдіть час, будете задоволені».

Сподіваємось, що вам пощастить переглянути кінострічку та сповна пережити неймовірні незабутні враження від українського фільму-казки.

 

Оксана ПИЦЬКА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»

 

 

Діліться корисною інформацією з друзями: