fbpx

Новорічний декор: у тренді – хендмейд

Діліться інформацією з друзями:

На календарі – зима, за вікном – пізня осінь. Можливо, через погоду чи напруженість, традиційну для кінця року, не відчуваємо наближення свят, та вони зовсім поруч. На майданах наших міст почали встановлювати новорічні дерева, а торгові центри наповнились святковими товарами, котрі невдовзі прикрасять наші оселі або стануть подарунками для рідних і близьких. Саме вибір новорічних «штучок» й може допомогти налаштуватися на кращий настрій та відчути магію новорічно-різдвяних свят. Тому ми запитали експерта про те, які прикраси краще обрати, а відомі рівнянки поділилися своїми секретами декорування ялинок.

Монохромність і мінімалізм – у тренді

Годинами може розповідати про новорічний декор керівник креативної студії Ірина Борболь. Зізнається, що дуже любить прикрашати простір навколо себе, особливо напередодні зимових свят. Тому й про сучасні тенденції у цій справі вона знає чимало. Отже, головні тренди в декоруванні оселі і новорічної красуні цього року такі:

  • монохромність;
  • природність;
  • скандинавський мінімалізм;
  • відновлення давніх традицій.

Актуальні всі відтінки білого і сріблястого: молочний, кремовий, бежевий, сірий, попелястий та інші кольори з цієї кольорової гами. Також кольором цього сезону є темно-зелений «deep green», наголошує дизайнерка.

Білі прикраси на насичено зеленій ялинці створять відчуття припорошеної снігом лісової красуні, особливо якщо додати до прикрас сріблясті елементи. Крім цього, білий колір додає легкості інтер’єру. Тут важливо згадати про «монохромність».

– Цього сезону модно прикрашати все в одному кольорі, робити акценти, просто «граючись» з відтінками: сірий, срібний, металевий, попелястий,– уточнює Ірина Борболь.– А якщо додати до срібла крапельку рожевого, він зможе освіжити цей «морозний» ансамбль. Тут головне фантазія! На жаль, старий звичай прикрашати ялинку фруктами, горіхами і цукерками сьогодні майже забутий. Хоча така красуня буде найкраща, якщо у вас є дітки. Досить незвичайними і нестандартними можуть стати іграшки з солоного тіста. Їх можна зробити разом із дітьми. З тіста видавлюються фігурки потрібної форми (їх бажано вирізати гострим ножем або за готовим шаблоном), через якийсь час його можна розфарбувати. Недарма іграшки, зроблені своїми руками, цінуються значно більше від тих, які можна придбати в магазині. Навіть якщо написи на фігурках із тіста дітки зроблять не зовсім якісно, вони нагадуватимуть вам про час, проведений разом.

Інший цьогорічний тренд – «природність», означає, що краще надати перевагу натуральним матеріалам (дерево, льон, вовна, скло, камінь).
– Однак питання модності ваших прикрас насправді не таке важливе,– зазначила пані Ірина.– Головне, щоб новорічний декор подобався саме вам, додавав гарного настрою. Тож беріть на озброєння той тренд, що вам до душі, творіть, фантазуйте і створюйте справжнє свято у вашій оселі.

«Святкове декорування – це особливе мистецтво»

Найкращим періодом у році вважає новорічно-різдвяні свята заступниця міського голови Галина Кульчинська. Вона ретельно обирає прикраси та новорічний декор для дому. А вбирання ялинки для неї – це цілий ритуал, який дає можливість виразити свої емоції, настрій, стан душі:

– Для мене новорічно-різдвяні свята – найулюбленіші. Чим далі, тим більше я їх люблю. І не має значення, що мій син виріс, а онуків поки що немає. Обожнюю ці всі блискітки, прикраси, новорічну барвисту мішуру, кольорові вогники, очікування свята і майже дитяче передчуття якогось дива. Завжди в цей період дивлюся різдвяні фільми. Прикрашаю ялинку і весь дім сама. Задовго до грудня починаю купувати якісь прикраси для майбутньої ялинки. Знаю, що частину з них обов’язково подарую друзям, близьким, колегам чи просто знайомим. Це ще одна причина моєї любові до зимових свят – можливість робити подарунки, які тішать і поліпшують настрій.

Колись, коли наш син ще був малим, у домі завжди була жива ялинка, а років 10 тому купили штучну.

І щоразу напередодні свят я жаліюся, що вона несправжня, не пахне лісом і так далі. А потім згадую, що штучне дерево правильної форми, що значно полегшує декорування. Воно практичніше, адже не залишає після себе голочок, та й стояти в домі може значно довше. Якось таке було, що ялинка в нас стояла до 1 березня, бо відчувалося, що ще рано її складати, не хотілося свято відпускати.

Щороку новорічний декор ялинки і нашого дому – інший. Уже багато назбиралося прикрас. Тим більше що зараз такі можливості неймовірні: магазини пропонують величезний асортимент. Для мене процес вибору декору і прикрашання ялинки – мистецтво самовираження. Можливо, це відголосок дитинства, якихось емоцій.

Торік моя ялинка була вся у великих блакитних трояндах, де-не-де були блідо-рожеві квіти. Як правило, коли я починаю прикрашати, чоловік каже: «Знову? Що це?», а потім визнає: «Це справді гарно!» Якось моя ялинка була декорована прикрасами ручної роботи, які мені подарувала наша майстриня-вишивальниця Олена Медведєва. Вони були виконані в українському стилі з гілочок і вишитих подушечок.

Більше люблю монохромний декор, тобто коли все витримано в одній кольоровій гамі.

Якою буде цьогорічне новорічне дерево, я ще не вирішила, проведу спочатку ревізію своїх прикрас. Але точно знаю, що постараюся поставити ялинку до дня святого Миколая, щоб довше в домі був святковий настрій.

Найкращі прикраси – зроблені власноруч

Керівник туристичної агенції «Тайстра тревел» і чайної «Тайстра зілля» Наталія Горбачова, незважаючи на зайнятість, знаходить час для декорування не тільки своєї оселі. Щоб у цьому переконатись, варто лиш завітати до чайної, що в центрі міста. До того ж напередодні новорічно-різдвяних свят тут завжди відбуваються майстер-класи з виготовлення новорічних листівок та декору.

– Дуже люблю зимові свята через особливий затишок, який панує скрізь. Обожнюю прикрашати дім, чайну, офіс власноруч,– зізнається пані Наталія.– Найкраще, як на мене, робити оздобу з природних матеріалів. Гілочки, шишки, камінці,­ зібрані протягом року в різних місцях мною і моїми рідними, найкраще підходять для такого декору. Це створює атмосферу лісу та особливого затишку.

Прикрашає ялинку не лише вдома

Новорічно-різдвяні свята – особливі, бо дарують вир почуттів, очікувань, зустрічей, приємних вражень. У цьому переконана депутатка Рівнеради Любов Романюк. Для неї підготовка до них іноді триває цілий місяць і приносить не менше задоволення, ніж самі свята.

– Прикрашаю ялинку не лише вдома,– поділилася Любов Романюк.– Три роки тому разом із сусідами вирішили вперше прикрасити живу ялинку, що росте в нашому масиві – Золотієві. Ми збиралися, обговорювали, які іграшки будуть доречними, з якого матеріалу, чим варто оздобити низ ялинки. Було стільки хвилювань і відкриття чогось нового для нас. Робили іграшки власноруч, готували фотозону, обговорюючи все до найменших дрібниць. І ми пишаємося цим, бо нашу ялинку в Золотієві зробили самі! Цього року робота стартувала завчасно. Хочемо оновити іграшки і гірлянди.

Місцевий столяр Микола Яковишин робить для нас дерев’яний каркас на іграшки, а ближче до Різдва з’явиться дідух. Нині розглядаємо багато варіантів, як зробити чудернацьких звірят і гномів, будуть подарунки. Використовуємо різноманітні матеріали: пластик, пінопласт, акрил, тканину, лозу, сіно. Це так неймовірно – щось придумувати! Вулична ялинка – це чудова можливість застосувати свій творчий потенціал, спробувати щось нестандартне.
А коли відчуваєш підтримку, то ладен злетіти до небес. Цього року хочу спробувати прикрасити гірляндою ще одну ялинку – неподалік від будинку, що на вулиці Макарова, 52/54. Хочеться вірити, що ніхто на неї не зазіхне і вона тішитиме маленьких та дорослих рівнян упродовж усіх свят.

Наталія НИРКОВА