Нова книжка у бібліотеці Рівного з відтермінованою презентацією

Діліться корисною інформацією з друзями:

Нова книжка, презентацію якої відтермінували на рік в обласній бібліотеці Рівного.

Нова книжка – колективна збірочка віршів «Поетичні барви» побачила світ ще в 2021 році. Але за відомих причин (сovid, потім початок повномасштабної війни) пригальмували звичний перебіг значущої події – урочистої презентації нової книжки. І ось нарешті така довгоочікувана презентація відбулася 8 жовтня в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці у «Відділі мистецтв».

Слід зауважити, що учасники студії «Поетичне коло» – люди незвичайні. Не побоюся сказати (цілком відповідаю за свої слова), що всі вони харизматичні й талановиті. А головне – закохані у магію українського слова! Цікаво те, що всі поціновувачі художнього слова – люди різних професій, різних життєвих уподобань, з різними долями. Нарешті, з різним літературним досвідом. Але з пріоритетним патріотичним почуттям любові до рідної української землі, до свого народу, до його мови і традицій.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Засновниця, куратор і натхненниця учасників поетичної студії Галина Михайлівна Конарчук відкрила урочисте дійство. Вона привітала всіх присутніх із виходом нового художнього видання. Причетним авторам побажала миру, здоров’я, творчого натхнення. А також розповіла історію створення «Поетичного кола» у 2015 році. За цей період часу утворилося «дієве ядро» активних ентузіастів – учасників літературного товариства: Софія Шевчук, Євгенія Гембаровська, Віра Пивовар, Віра Мельникова, Тамара Бацмай.

З великим душевним теплом, шаною, повагою пані Галина характеризувала творчі здобутки кожного учасника колективу. Адже ця студія стала трампліном для деяких письменників-аматорів у серйозну вітчизняну літературу, кроком до свідомого заняття літературною справою. Саме студія виплекала таких письменниць, котрі наразі є членами Рівненської обласної організації спілки письменників України, тепер уже відомими читачам. Це Софія Шевчук, Віра Мельникова, Тамара Бацмай.

Готується до вступу в Рівненську спілку пані Євгенія Гембаровська. «Поетичне коло» сформувало їхній світогляд, розширило творче амплуа, скерувало поетичний талант на пошуки «свого» жанру. А ще зорієнтувало на висвітлення актуальних подій в культурному, соціально-політичному житті країни. Перед гостями виступили автори збірки Софія Шевчук, Євгенія Гембаровська, Віра Мельникова, Тамара Бацмай, Віра Пивовар, Оксана Садовська, Ганна Горяшко, Світлана Шостак. Зрозуміло, що збірка вмістила поезії різної тематики. Але в наш буремний час письменниці, які виступали, надавали перевагу патріотичній та військовій тематиці. Це вимога часу.

Консультації в частині редагування творів надала рівненська літераторка, членкиня НСПУ Неоніла Диб’як, котра є авторкою статті-вступу, в якій вона охарактеризувала діяльність студії, дала позитивну оцінку творчим роботам колективу: «У «Поетичному колі» панує культ художнього слова, яке завдяки старанням авторів здатне стати тонким інструментом для зображення неповторних вербальних картин для передачі гостроти відчуття життя з усіма його складнощами і цікавими аспектами, для глибинного проникнення в образ».

У підготовці збірки до друку доклали зусиль членкині творчого угруповання, філологи за освітою Тамара Бацмай, Віра Пивовар. А ще Софія Шевчук та Євгенія Гембаровська, котрі мають немалий літературний досвід. Доброго слова заслуговує Оксана Садовська та Любов Матвійчук, котрі цілеспрямовано працюють над удосконаленням техніки віршування своїх творів.

Справжнім сюрпризом для Тамари Бацмай, Віри Пивовар, Віри Мельникової стало виконання пісень відомою композиторкою, волонтеркою Тетяною Леус та співачкою-бардесою Валентиною Слуквіною, які поклали вірші студійок на музику. Творче товариство подякувало музикантам за обрані твори і гарне виконання.

До речі, середній вік студійок – 60 років! Це свідчить лише про одне: творча душа – завжди молода! І творчість лише стимулює людину на подальші життєві цілі і сміливі мрії. Як і вся спільнота України, поціновувачки художнього слова бажають перемоги над ворогом з імперськими амбіціями. Тому їхні щирі, окрилені душі несуть світові істину, впевненість, надію на мирне і щасливе майбутнє українців.

Віра МЕЛЬНИКОВА, письменниця, членкиня НСЖУ