fbpx

Науковці визначили максимальне число друзів для кожної людини

Діліться інформацією з друзями:

У дослідженні 1993 року британський антрополог Робін Данбар припустив, що у людей може бути не більше 150 значущих соціальних зв’язків. Ця цифра стала відомою як число Данбар.

Але дослідники зі Стокгольмського університету ставлять під сумнів це число, виявивши, що у людей могло б бути набагато більше друзів, якби вони доклали зусиль, пише New York Times.

Вчені з’ясували, що неможливо встановити максимальну кількість дружніх стосунків з будь-якою точністю.

Автор першого дослідження наголошує, що значущі стосунки як людей, яких ви досить добре знаєте, щоб вітатися, не відчуваючи незручності, якщо ви зустрінетеся з ними в залі очікування аеропорту. За його словами, це число зазвичай коливається від 100 до 250, в середньому близько 150.

При народженні все починається з 1-2 людей. Пік дружби припадає на пізній підлітковий період і початок 20-річного віку.

До 30 років люди зазвичай мають близько 150 контактів, і це число залишається незмінним аж до віку 60–70 років. Тоді кількість зв’язків між людьми “починає стрімко падати”.

Доктор Данбар виклав свою теорію кілька десятиліть тому, задовго до того, як соцмережі змінили спосіб спілкування людей.

А сьогодні мережеві інструменти дозволили збільшити кількість зв’язків, які ми можемо підтримувати.

Водночас Доктор Данбар стверджує, що його теорія все ще життєздатна навіть нині, оскільки якість контактів в соціальних мережах часто низька.

Джерело: https://life.pravda.com.ua/