fbpx

Нейродослідниця пояснила, чому пліткувати корисно для мозку

Діліться інформацією з друзями:

Ми весь час свідомо чи підсвідомо, подумки чи вголос, пліткуємо один про одного. Еволюційно саме завдяки отриманню і передачі інформації ми вижили. Завдяки передачі інформації ми дізнавались про загрози у зовнішньому середовищі. Про це у своїй колонці на сайті НВ пише експертка з нейроменеджменту, нейродослідниця, коуч з розвитку лідерства Наталія КАДЯ.

У аналітичній роботі 2019 року, результати якої опубліковано в журналі Social Psychological and Personality Science, науковці виявили, що у середньому ми пліткуємо 52 хвилини на день, при чому три чверті цих пліток нейтральні.

Досліджуючи реакції мозку, вчені встановили, що коли людина чує позитивні чи негативні плітки про себе, відбувається активація префронтальної кори, яка у визначальній мірі відповідальна за нашу здатність орієнтуватися у соціальних взаємодіях. Така активація префронтальної кори свідчить про нашу потребу розуміти, як в соціумі нас оцінюють, і неважливо, ця оцінка позитивна чи негативна. Мозку потрібно знати, що думають про його власника інші.

Плітки зміцнюють соціальні стосунки

Сучасні дослідження доводять користь пліток для соціальної взаємодії.

Вчені із університету Павії досліджували природу наших пліток і, як не дивно, їх користь. Провідний автор дослідження, доктор Натасія Брондіно помітила, що почувалась ближче до своїх колег-жінок після того, як вони разом пліткували.

Як виявилось, під час обміну плітками мозок виробляє окситоцин, який ми з вами добре знаємо як «гормон любові». Цей гормон також виробляється під час обіймів та поцілунків. Так от, коли ми пліткуємо, мозок виробляє більше окситоцину, ніж коли ми розмовляємо про погоду чи плани на відпустку.

Цей гормон зближує тих, хто пліткує.

Плітки – це абсолютно природна поведінка людини, яка відображає безліч соціальних функцій. Це також спосіб, через який ми отримуємо інформацію про інших, коли безпосередній доступ до людини за певних причин неможливий.

Ну а щодо того, що нас чіпляють плітки інших про нас, тут все просто — нас з вами може ранити щось, коли попадає у вже існуючу рану. Будьмо здорові і цілісні, і нехай пліткують на здоров’я.

Вибір про що пліткувати — хороше чи погане — за нами. Бажано усвідомлений. Важливо, щоб із поваги до себе і до інших.