fbpx

На долю довгожителя з Рівного випала вже друга війна

Минулого тижня один із довгожителів Рівного, Олександр Рафаїлович Гельфанд, відсвяткував свій 101-й день народження.

Його спіткало чимало життєвих випробувань. Довелося пережити і Другу світову війну, і повоєнні лихоліття. Доля Олександра Рафаїловича не була легкою, але він гідно пройшов їх усі, виростив сина, внучку та правнуків. Усе життя наполегливо та важко працював.

Олександр Рафаїлович був учасником Другої світової війни. З його слів, озброював літаки бомбами, ракетами, кулемети, кулями. Так, каже, помстився за смерть свого батька, якого вбили фашисти. З гіркотою згадуючи ті часи, ветеран бажає українцям скорішої перемоги та миру.

«Попри свій солідний вік іменинник перебуває в гарному настрої і не втрачає оптимізму, – зауважив міський голова Рівного Олександр ТРЕТЯК, який особисто привітав довгожителя з днем народження. – Засмучений лише одним – тим, що знову війна. Але він, як і мільйони українців, упевнений, що наша перемога не за горами. Його оптимізм і віра у майбутнє України непохитні. Бажаю нашому землякові довгих років життя та міцного здоров’я і щоб 102-й день народження святкувати вже за мирного часу у вільній та незалежній Україні!»

Син довгожителя Володимир запевняє, що батькові 101 рік лише за документами, насправді йому виповнилося 103. Олександр Рафаїлович досі тренує пам’ять за допомогою математики. Крім того, знає назви столиць усіх країн Європи, пам’ятає деталі своєї біографії.

«Він досі дуже багато ходить по квартирі, – розповідає син ветерана. –  Раніше, коли був молодшим, то «накручував» кілометрами. Навіть вийшовши на пенсію, тато багато займався спортом, півтори-дві години міг робити зарядку і годинами ходити пішки».

Загалом цьогоріч у Рівному вітали 8 довгожителів: чотири жінки, які відзначили 100-річчя, чоловіка та двох жінок, яким виповнився 101 рік. А ще чоловіка, який відсвяткував 103-й день народження. На жаль, одна жінка, яка відсвяткувала в травні 2022 року 100 років, у липні померла. Тож зараз у Рівненській громаді проживає 7 громадян, які відсвяткували 100 і більше років.

Вже традиційно за рахунок коштів, передбачених на виконання заходів Комплексної міської соціальної програми «Турбота» громадянам, яким виповнюється 100 і більше років у день народження вручається подарунок, букет квітів та 1000 гривень, що перераховуються на розрахунковий рахунок (за місцем отримання пенсії). А ще додатково надається продуктовий пакет.

Рівнянин Олександр Гельфанд 15 вересня відсвяткував 101 рік за документами та 103 у житті. Секретом довголіття він називає працю, спорт та підтримку рідних.

Олена ПЕТРИК, заступник директора Департаменту соціальної політики м. Рівне