fbpx

Посівний календар на березень, які дні найврожайніші

Діліться корисною інформацією з друзями:

Посівний календар на березень: найврожайніші дні для посівів.

Березень – дуже плідний час для дачників. У цьому місяці починають вирощувати розсаду, удобрювати і розпушувати грунт під посіви, обробляти сад і висаджувати квіти. Щоб усі посіви прижилися на городі, а врожай був вдалим, посівні роботи варто планувати з урахуванням місячного календаря. Фази Місяця впливають на врожайність і здоров’я рослин. 

Посівний календар на квітень: сприятливі та несприятливі дні

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Перший весняний місяць, мабуть, є найкращим часом для того, щоб розпочати посадки на своїй ділянці. Березень – ідеальний місяць для посадки тих овочів, які люблять прохолоду. Серед них – горох, редиска, капуста, ріпа та інші. Якщо ви хочете забезпечити себе запасом свіжої зелені на всю весну та літо, не роздумуючи садіть материнку, кінзу, базилік, шніт-цибулю, чебрець і петрушку. Крім цього, можна висаджувати квіти: петунії, віоли та братки, завдяки чому ділянка розфарбується різними кольорами. Садівники намагаються посадити в березні самшит, що цілий рік радує око зеленню, і чарівну гортензію, щоб чагарники встигли вкоренитися до настання літа. Не виняток і дерева. Можна спробувати посадити в березні яблуню, яка любить прохолоду – до літа дерево матиме потужну кореневу систему.

Отож коли та які культури можна висаджувати на городі у другій половині березня?

Найврожайніші дні для посівів за місячним посівним календарем – 16, 17, 24-26 березня.

А от 18-23, 31 березня – найневдаліші дні для посадок.

Відтак у другій половині березня сприятливими для посіву різних культур будуть такі дати:

 • петрушка і кріп – 16, 24 березня;
 • цибуля – 16-17, 29 березня;
 • часник –16, 26 березня;
 • томати на розсаду – 24-26, 29-31 березня;
 • перець на розсаду – 22-26 березня;
 • огірки – 29-31 березня;
 • капуста – 24-27 березня;
 • кабачки, гарбуз, баклажани – 15-17, 24 березня;
 • полуниця і суниця – 27-31 березня;
 • однорічні квіти – 24-26, 29-31 березня;
 • дворічні та багаторічні квіти – 27, 31 березня.

Місячний посівний календар на другу половину березня 2023 по днях – що робити на ділянці.

15-17 березня – урожайні дні. Всі посаджені рослини добре приживуться і дадуть відмінний урожай. Можна висаджувати будь-які овочі на розсаду, а на клумбі садити багаторічні та однорічні квіти. В саду можна прищеплювати і обрізати дерева, підгодовувати і білити їх. На городі можна рихлити і удобрювати грунт під майбутній урожай, а також висівати перші рослини. Ми вже писали, що посадити в березні у відкритий грунт.

18-23 березня – не дуже врожайні дні. Посівами, посадками і пересадками краще не займатися. А в молодик, 22 березня, рослини краще взагалі не чіпати, бо вони будуть дуже ослаблені. Можна доглядати за раніше посадженими, але поливи і підгодівлі повинні бути помірними.

24-30 березня – можна сіяти на розсаду перець, всі види капусти, баклажани, помідори, огірки. На городі можна посіяти у відкритий грунт квасолю, горох, цибулю, часник, щавель. Дуже хороші дні для посадки будь-яких дерев. В саду можна проводити обприскування і санітарну обрізку. Не рекомендується обробляти рослини отрутохімікатами.

31 березня – не дуже хороший день для посівів. Зате можна рихлити і полоти грядки, посипати їх добривами, обрізати і білити дерева.

Надія ПРИШЛЯК