fbpx

Літературна премія «Рівненський акцент» вручена лауреатам

У бібліотеці, що на вул. Київській, 44 (РЦБС) відбулася урочиста імпреза – оприлюднення імен письменників-переможців цьогорічної приватної літературної премії «Рівненський акцент» і вручення їм дипломів та пам’ятних подарунків. 

Ще у 2019 році цей конкурс започаткувала шляхетна прогресивна родина Диб’яків з Рівного. Ініціаторкою нового формату роботи з пропаганди творчості місцевих авторів виступила відома письменниця, філологиня, громадська діячка, блогерка Неоніла Диб’як. 

Імена переможців

Цього разу іменинниками свята стали: Володимир Комаровський (книга – «До берега правди»), Любов Сердунич (книга «До Врат Острозьких») та Оксана Філіпчук (книга – «Україна тримає небо»). На жаль, з відомих причин, пов’язаних з війною, деякі іногородні учасники урочистості на свято прибути не змогли. 

На літературній імпрезі були присутні письменники Рівненщини, просвітяни, бібліотечні працівники. У ролі ведучої заходу виступила бібліотекарка Ірина Марчук, котра наголосила на важливості та корисності проведення роботи з популяризації літератури рідного краю, а заступниця директорки бібліотеки Інна Єремейчук подякувала за стійку громадянську позицію організаторам-меценатам – родині Диб’яків, побажала здоров’я та успіхів у їхній просвітницькій діяльності.

Добрі слова на адресу організаторам також прозвучали з вуст голови ГО «Рівненського міського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Шевченка» Катерини Сичик. Вона схвалила ініціативу родини Диб’яків та закликала письменників та бібліотекарів міста звернути увагу на пожвавлення роботи щодо популяризації українського літературного слова серед школярів. Директор літературного музею ім. Уласа Самчука пан Микола Федоришин поздоровив переможців конкурсу та висловив надію у майбутньому організувати Літературний музей нашого краю. Адже талантів та літературних здобутків у рівнян є чимало.

Дипломантка конкурсу – рівнянка Оксана Філіпчук подякувала організаторам за можливість проявити свою письменницьку майстерність та побажала подальших успіхів у справі поширення літературних досягнень місцевих авторів.

Лунали пісні на слова рівненських поетів

Емоційною прикрасою заходу був виступ Валентини Слуквіної. Вона виконала під гітару кілька власних пісень на слова рівненських поетів – Неоніли Диб’як, Наталії Демедюк, Віри Мельникової.

Учасникам урочистого дійства сподобалась доброзичлива, ошатна атмосфера бібліотеки, яку з любов’ю створили її працівниці. Зала була прикрашена картинами рівненської письменниці-художниці Тамари Бацмай, а сучасна комп’ютерна техніка дозволила присутнім ознайомитися з історією та проведенням конкурсу «Рівненський акцент» та його переможцями, починаючи з 2019-го року. 

Віра Мельникова,  письменниця, членкиня НСПУ

Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію