fbpx

«Корецьку порцеляну» представили в музеї

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї урочисто відкрили унікальну виставку, присвячену 325-ій річниці Корецької фарфоро-фаянсової фабрики.

Старовинне місто має статус історичної столиці вітчизняного фарфорового і фаянсового виробництва. Наприкінці ХVIII століття з’явилась перша українська фабрика «Корецька порцеляна». Як розповіли старший науковий співробітник відділу давньої історії музею Ольга Морозова та заслужений працівник культури, науковий співробітник Віктор Луц, потужності Корецької фабрики 1784 року дозволяли виготовляти за місяць до 20 тисяч одиниць різноманітної продукції. Це, зокрема, чайні та кавові сервізи, розмальовані художниками порцелянові фігурки, вази.

Директор краєзнавчого музею Олександр Булига нагадав відвідувачам виставки, що Корець у 1846 році відвідав Тарас Шевченко та намалював картину старовинної фортеці.

У нашому музеї зберігається 60 виробів корецької порцеляни. В музеях Житомира, Луцька, Львова, Києва і Корця – ще до 300 предметів. У Франції, Німеччині, Польщі та інших країнах Європи можна побачити вази, сервізи й посуд талановитих майстрів нашого Полісся. Щиро дякуємо співробітникам музею за прекрасну нагоду побачити на власні очі неперевершені витвори майстрів порцелянового виробництва Кореччини.

Володимир П’ЯНКОВ-КОВАЛЬ, Євген КОЗАЧОК