«ФеНоМенальне Рівне» – завершився четвертий за ліком всеукраїнський конкурс фотомитців. «ФеНоМенальне Рівне» впродовж чотирьох років має практично незмінними загальні правила конкурсу. Але кожні змагання мають свої особливості. Не став винятком і цьогорічний конкурс.
По-перше, розширилася географія учасників. До їх числа додалися вимушені переселенці зі сходу та півдня України. А саме з Бердянська, Дружківки, Авдіївки, Лисичанська. Таким чином конкурс закріпив за собою статус всеукраїнського. Адже за чотири роки участь в ньому брали конкурсанти від Києва до Сімферополя, від Івано-Франківська до Лисичанська.
По-друге, було впроваджено нові номінації. Одна з них – «Твори, тестуй, фотографуй». Її суть полягає в тому, що учасникам потрібно було зробити творчий виріб з матеріалів «Нетканки» (натюрморт, аплікацію, картину, декоративну композицію тощо), а потім його сфотографувати. На думку організаторів, таке нововведення популяризує фабрику та її продукцію. Та й сама номінація виглядає доволі цікавою. Тому очікується, що вона матиме продовження в наступних конкурсах.
Зрештою, на фотовиставці кращих робіт фото призерів були видрукувані не на папері, а на натуральному полотні й закріплені на дерев’яному підрамнику. І така виставка по суті не світлин, а фотокартин припала до душі всім конкурсантам. Як і рішення організаторів подарувати учасникам їхні найкращі світлини.
Хоч за кількістю учасників та надісланих робіт «ФеНоМенальне Рівне-2022» поступилося минулорічному (на що є зрозумілі для всіх об’єктивні причини), проте рівень отриманих світлин виявився дуже високим та конкурентним. Це відзначили як члени журі, так і самі конкурсанти й користувачі мережі Facebook. Публікація кращих конкурсних робіт набрала рекордних 22 тисячі переглядів.
Тож такий успіх нинішнього конкурсу (попри нелегкі часи) надихає організаторів продовжити цей мистецький проєкт і наступного року.
Олександр СУБОТ
Богдан ГАПЯК, організатор конкурсу, заступник голови Наглядової ради ПрАТ «Рівненська фабрика нетканих матеріалів».
– Загалом ми вагалися, чи проводити конкурс у цьому році. Адже коли йде війна мистецтво відходить на другий план. Та активність учасників, чудові роботи, які вони надіслали, прекрасний фінал конкурсу, фотовиставка кращих робіт переконали мене, що ми все робимо правильно. Особливо задоволений тим, що у змаганнях взяло участь багато дітей. Саме вони творитимуть майбутнє нашої країни, рідного міста. Тому наше завдання – підтримати їх. Як на мене, росіяни зробили найгірше для нашої малечі – відібрали частину дитинства. Тож ми намагалися підтримати їх і в творчому сенсі, і в матеріальному. Ну і другий момент. Ми розуміємо, що потрібно займатися промоцією міста. Хто, як не ми, це робитиме? Ми завжди позиціонуємо «нетканку» як соціально відповідальне підприємство. Тож намагаємося підтримувати цей важливий статус. Бо хочемо, щоб люди знали, що фабрика не тільки неткану продукцію випускає, а й підтримує культуру. А завдяки участі в конкурсі вимушених переселенців про це знатимуть не лише в Рівному, а й в усій Україні.
Олександр ХАРВАТ, фотохудожник, керівник студії «У фарватері істин», член журі конкурсу.
– Попри те, що в країні важкі часи, культурно-мистецький фронт повинен існувати. Тому вдячний особисто «нетканці» за організацію конкурсу, за підтримку культурного життя Рівного і фотомистецтва зокрема. Цьогоріч, як і завжди, ми отримали десятки чудових конкурсних робіт, серед яких було вкрай непросто визначити переможців. А це не тільки складне завдання, а й відповідальне. Адже по тому, як журі справиться з відбором кращих, оцінюватимуть як рівень самого конкурсу, так і рівень фотомистецтва у Рівному. Хочу також відзначити, що рівень цьогорічних світлин був набагато вищим, ніж це було в перший чи другий рік існування конкурсу. Особливий респект організаторам, які видрукували фотографії на полотні. Така фотовиставка виглядає дуже солідно!
Рівненська фабрика нетканих матеріалів оголошує фотоконкурс “ФеНоМенальне Рівне-2020”
Валентина Захарова, фотохудожниця, членкиня журі конкурсу.
– Насправді було дуже багато хороших робіт – яскравих, цікавих. Вибирати кращих з такого великого масиву якісних світлин було вкрай важко. Я звертала увагу передусім на цікаві сюжети, незвичні ракурси. І особливо на те, наскільки добре на фото відображені цікаві моменти, елементи саме нашого феноменального міста Рівне. Також хотіла б відзначити дуже цікаву номінацію – «Твори, тестуй, фотографуй», де учасники мали виконати інсталяцію з полотен виробництва Рівненської фабрики нетканих матеріалів. У цій номінації можна так яскраво проявити свою творчість, фантазію, яка не має жодних обмежень! Дуже хочеться, щоб наступного року ця номінація також була і щоб на неї звернули увагу більше учасників.
Сергій Лєнкін, учасник конкурсу, призер (3 місце) у номінації «Вулицями Рівного».
– Вкотре хочу подякувати Рівненській фабриці нетканих матеріалів за організацію цього чудового конкурсу. Беру участь у ньому всі чотири роки. Особливо хочу відзначити, що для участі в конкурсі не потрібен вступний внесок. Це дуже важливо насамперед для пенсіонерів та дітей. Участь у змаганнях взяти дуже просто. Треба лише виділити трохи часу, аби відзняти гарні світлини та надіслати їх організаторам. Цього року відзначив би фотовиставку. Роботи, віддруковані на натуральному полотні, виглядають дуже ефектно! А ще велика дяка за те, що їх можна було забрати собі на згадку.
Наталія Краснікова, учасниця конкурсу з м. Лисичанськ Луганської області.
– Проживаю в Рівному уже півроку. Дуже подобається ваше місто. Воно яскраве і квітуче, багато парків та зелені. Про конкурс дізналася з оголошення і вирішила взяти участь у ньому разом із донькою. Дуже дякуємо організаторам за гарні подарунки – світлини, які ми надіслали на конкурс, видруковані на полотні. Будуть нам на спомин про Рівне, коли повернемося додому. І ще. Маємо трохи фото для участі в конкурсі наступного року. Обов’язково надішлемо їх, навіть коли до того часу (ми на це дуже сподіваємося) повернемося в Лисичанськ.
Mykyta Ant, переможець конкурсу у номінації «Міські краєвиди».
– Хочу відзначити, що «ФеНоМенальне Рівне» – це єдиний нині подібний конкурс фотомитців у Рівному. І те, що він існує, має важливе значення для культурного життя у місті та фотомистецтва загалом. Бо конкурс – це не лише аби надіслати роботи. Він потребує підготовки, часу на зйомку, на вибір світлин. Це все допомагає рости професійно. Особливо тішуся з того, що в конкурсі взяло участь багато дітей. Це означає, що зовсім скоро Рівне отримає цілу плеяду чудових молодих фотомитців.