fbpx

Бортництво – нематеріальна культурна спадщина Рівненщини

Діліться корисною інформацією з друзями:

Нематеріальна культурна спадщина Рівненщини представлена бортництвом.

Старовинну технологію збирання меду представили громадам Рівненщини в рамках проєкту “ЕТНООСВІТА” – ініціативи комунального закладу обласної ради КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР, повідомили у Рівненській обласній раді.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

У Рівненському Обласному Краєзнавчому Музеї зібралися етнографи і краєзнавці, щоб поговорити про все найцікавіше, що стосується унікального бортницького ремесла. Традиції Рівненського Полісся презентували на Київщині

“Бортництво Київщини” представила  директорка Вишгородський історико-культурний заповідник Влада Литовченко.  Заповідник активно співпрацює з РОЦНТ в питаннях популяризації культури і традицій Рівненського Полісся.

Бортництво – це давній промисел добування меду диких бджіл, який донедавна вважали частково втраченим. Та на Поліссі цю професію досі передають з  покоління в покоління, поступово відроджуючи традицію. Найяскравішим прикладом є родина Старинських із села Князівка, що на Березнівщині. Краєзнавцям відомі і бортні пісні. Під час заходу їх виконали учасники народного художнього колективу молодіжного фольклорного гурту “Веснянка” ЕТНОКУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР Рівненського ПДМ.

Присутні мали можливість виготовити свічку з дикого воску, а також оглянути експозицією “Бортництво” Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Саме нематеріальна культурна спадщина сьогодні є важливою складовою іміджу України на міжнародному рівні, проявом нашої регіональної та локальної культурної ідентичності. Тож, гуртуймося біля свого, – закликають організатори.

Читайте також: Польща готова передати винищувачів МіГ-29 Україні, але лише в коаліції